Turcja/ Psy terapeutyczne na lotnisku mają zmniejszyć stres pasażerów

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Port lotniczy w Stambule (IST) uruchomił projekt, w ramach którego psy terapeutyczne będą pomagać użytkownikom lotniska zmniejszać stres związany z podróżą - poinformował w sobotę dziennik "Hurriyet".

Abdulkadir Demirtas, menadżer ds. obsługi klientów IST, zaznaczył, że "z pomocą psów terapeutycznych staramy się na naszym lotnisku zapewnić przyjemną i bezstresową podróż".

W ramach pierwszego takiego projektu w Turcji na lotnisku największej metropolii kraju pięć specjalnie wyszkolonych psów terapeutycznych - w towarzystwie trenerów - oferuje "wsparcie pozytywną energią pasażerom doświadczającym stresu związanego z lotem". W godzinach szczytu psy stacjonują w terminalu międzynarodowym - podał dziennik.

W przemówieniu rozpoczynającym projekt Demirtas przypomniał, że lotnisko w Stambule, jeden z największych światowych węzłów przesiadkowych, obsługuje miliony ludzi z wielu krajów. "Liczne badania naukowe udowodniły pozytywny wpływ interakcji między ludźmi i zwierzętami na ciśnienie, stres i poziom lęku" - wyjaśnił.

Na lotnisku znajdują się również cztery pokoje dla podróżujących zwierząt i ich opiekunów. (PAP)

jbw/ sp/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.03.2024 EPA/ATEF SAFADI

    Jerozolima/ W bazylice Grobu Świętego naukowcy odkryli największy znany średniowieczny ołtarz

  • Fot. Adobe Stock

    Badania: wyższe ceny alkoholu to mniejsze szkody dla zdrowia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera