Nauka dla Społeczeństwa

03.02.2023
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA CZTERY ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy cztery zestawy nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  1. Jak nazywa się polskie rozwiązanie, łączące technologię parametrycznego obrazowania dynamicznego ze sztuczną inteligencją i telemedycyną, zaprojektowane w celu wczesnego wykrywania oznak raka piersi i szacowania prawdopodobieństwa zachorowania na niego?

  Ailis.

  2. Jak brzmi nazwa komety długookresowej, która zbliża się właśnie do Ziemi i na przełomie stycznia i lutego ma być widoczna gołym okiem?

  C/2022 E3 (ZTF).

  3. Która rasa psa została uznana za najinteligentniejszą (na podstawie testów smartDOG przeprowadzonych na Uniwersytecie Helsińskim)?

  Owczarek belgijski malinois.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  Gratulujemy!

  url...h@op.pl

  ol...aj@gmail.com

  gre...es783@gmail.com

  ra...zar@gmail.com

   

  A oto nowe pytania:

  1. W którym roku wszczepiono w Polsce pierwszy stymulator serca?

  2. Jaką nazwę nadano pochodzącemu z Marsa meteorytowi, który 11 lat temu spadł na terenie Maroka?

  3. Przy jakim parku narodowym działa Ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego?

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 31 stycznia 2023 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2023