Nauka dla Społeczeństwa

05.10.2022
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA AŻ SZEŚĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy sześć zestawów nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  1. Studenci z której uczelni zdobyli pierwszą nagrodę na mistrzostwach Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną, które odbyły się w Belgii?

  Studenci z Politechniki Łódzkiej - Lodz Solar Team.

  2. Która polska szkoła wyższa dostała tegorocznego Ig Nobla w dziedzinie medycyny?

  Warszawski Uniwersytet Medyczny.

  3. W jakiej galaktyce leży Mgławica Tarantula, której spektakularne zdjęcie wykonał ostatnio Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba?

  W Wielkim Obłoku Magellana.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  ob...n@wp.pl

  a...yna1@gmail.com

  kl...ss@interia.eu

  mi...wer@vp.pl

  az...88@gmail.com

  a...czyk@gmail.com

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Na terenie którego współczesnego kraju leżał rzymski obóz legionowy Novae?

  2. Jaka pozycja zdobyła tegoroczną nagrodę Złotej Róży dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej?

  3. Który kraj osiągnął najlepsze wyniki w UE w zakresie innowacyjności według Europejskiego Rankingu Innowacyjności 2022?

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 6 października 2022 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2022