Nauka dla Społeczeństwa

08.06.2023
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA DWA ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy dwa zestawy nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania:

   

  1. Ile kolejnych księżyców wokół Saturna odkryli naukowcy ?

  * 62 

  2. Jakie trzy nowe gatunki prehistorycznych ramienionogów odkryli polscy paleontolodzy?

  * Leiocyrtia rara, Undispirifer sidoniae i Moravilla andreae

  3. Jak nazywa się białko pomagające nietoperzom przetrwać infekcje wirusowe, może być inspiracją dla opracowania nowych terapii przeciwzapalnych?

  * białko ASC2 

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  ha...58@wp.pl 

  mie...a2@gmail.com  

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak nazywają się podmorskie termofilne bakterie, które mogą pomóc w detoksykacji azbestu?

  2. Kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego?

  3. Jak nazywa się stanowisko archeologiczne w Indiach, gdzie w 2024 roku ruszy pierwszy polski projekt wykopaliskowy? Celem badań jest starożytny port międzykontynentalny Muziris.

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 7 czerwca 2023 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2023