Gliwice/ Politechnika Śląska zaprasza do zwiedzania laboratoriów i pracowni

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Politechnika Śląska organizuje od 11-12 kwietnia LabOpenDays 2024. Zwiedzający będą mogli zobaczyć laboratoria na wszystkich wydziałach uczelni, a także spotkać się z naukowcami.

"Możliwość samodzielnego poprowadzenia pociągu, poznanie badań nad wyładowaniami elektrycznymi czy warsztaty VR! To tylko niektóre aktywności w ramach LabOpenDays na Politechnice Śląskiej" - zapowiedziała uczelnia w swoich mediach społecznościowych.

Przez dwa dni będzie można odwiedzić laboratoria, w których naukowcy prowadzą badania, a studenci odbywają zajęcia. Politechnika Śląska zaznacza, że dla przyszłych studentów to może być okazja, by zadać pytania dotyczące uczelni, badań, projektów czy rozwoju technologii.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć wydziały Politechniki w Gliwicach, Katowicach oraz Zabrzu oraz zapoznać się z ich ofertą edukacyjną.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie: https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/otwieramy-laboratoria/

Politechnika Śląska jest jedną z dziesięciu w Polsce uczelni badawczych, która dysponuje nowoczesną bazą laboratoryjną i światowej klasy sprzętem. (PAP)

Julia Szymańska

jms/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera