MNiSW otwiera się dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów

Warszawa, 20.03.2024. Siedziba Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 20.03.2024. Siedziba Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Warsztaty edukacyjne, wystawy interaktywne przygotowane prze Centrum Nauki Kopernik, mobilne planetarium oraz możliwość obejrzenia gabinetu ministra - m.in. takie atrakcje czekają na odwiedzających Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w najbliższą sobotę podczas Nocy Muzeów.

W Międzynarodowym Dniu Muzeów, wypadającym w tym roku 18 maja, w wielu miejscach w Polsce organizowana jest Noc Muzeów. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - od 17.00 od 23.30.

Jak zapowiedziało na swojej stronie internetowej MNiSW, będzie można zobaczyć gabinet ministra nauki. Zaplanowano również warsztaty edukacyjne: „W krainie magii z suchym lodem”, „ScienceChef - kuchnia molekularna”, „Wirtualna rzeczywistość VR - Oculus Rift”, Drukarka 3D, Sphero, „Warsztaty budowy ala robocików ze szczoteczek”.

Odwiedzający resort nauki będą też mogli obejrzeć interaktywne wystawy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik: Naukobus; O, matmo!; oraz Planetobus, czyli mobilne planetarium.

W siedzibie resortu nauki pojawi się także robot Lucky, czyli - jak opisano - niezawodny pomocnik w dostarczaniu smakołyków i upominków.

MNiSW uprzedza, że każdy zwiedzający będzie musiał przejść kontrolę osobistą. Przedmioty niebezpieczne zostaną zdeponowane i oddane właścicielowi przy wyjściu z budynku.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego znajduje się przy ul. Wspólnej 1/3. Wejście główne - od ul. Hożej 20 - jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością (podobnie jak cały budynek).

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera