Śląskie/ Studentki zajęły pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w The Odyssey of Mind 2024

Źródło: Uniwersytet Śląski
Źródło: Uniwersytet Śląski

Drużyna sześciu studentek z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w The Odyssey of Mind 2024, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych - poinformowała w poniedziałek uczelnia. W konkursie wzięło udział ponad 700 drużyn z wielu krajów.

Studentki z Uniwersytetu Śląskiego przygotowywały się do konkursu już w ubiegłym roku. Pracowały pracowały nad interdyscyplinarnym rozwiązaniem wybranego problemu długoterminowego składającego się z zadań o charakterze artystyczno-naukowym. W swoje przedstawienie wplotły także występ teatralno-muzyczny.

Źródło: Uniwersytet Śląski

Drużyna tworząc rozwiązanie, czerpała inspirację z koncepcji różnic generacyjnych Jean Twenge, elementów psychoanalizy Carla Gustawa Junga, sztuki surrealistycznej czy z zakresu badań związanych z wypaleniem zawodowym nauczycieli.

Jak podkreśla uczelnia, zadanie wymagało również wykorzystania w kreatywny sposób materiałów z recyklingu oraz zastosowania sody oczyszczonej w nietypowy sposób.

Źródło: Uniwersytet Śląski

Kolejnym etapem konkursu było rozwiązanie spontanicznego problemu. Jego treść nie była znana aż do startu zadania. Zadanie wymagało użycia zdolności manualnych wraz z grą słowną tworzoną ad hoc. Dodatkowo punktowana była współpraca między członkiniami i ich umiejętność komunikacji - poinformował UŚ.

Udział w konkursie pozwolił na integrację międzykulturową, rozwój językowy i udoskonalenie poziomu kluczowych kompetencji XXI wieku. Mistrzostwa Świata odbyły się na Iowa State University w Ames. (PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Młodzi polscy fizycy z medalem na międzynarodowym turnieju

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch polskich matematyków z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera