Wrocław/ Niemal sto wydarzeń podczas Nocy Politechniki

Fot. Politechnika Wrocławska
Fot. Politechnika Wrocławska

Sztuczna inteligencja, silniki rakietowe, ale też budowa mostów i tropienie atomów - to tylko część z zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów, pokazów i warsztatów w ramach Nocy Politechniki. Początek wydarzenia, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską, w piątek o godz. 17.

To już trzecia edycja Nocy Politechniki – imprezy, która w przystępny sposób pokazuje pracę, zainteresowania i osiągnięcia naukowców z jednej z największych uczelni technicznych w Polsce.

W tym roku przygotowano 95 wydarzeń adresowanych od dzieci, młodzieży i dorosłych. „W tegorocznym programie znalazły się pokazy i warsztaty, których tematy dotyczą m.in. budowy mostów, zagadek plazmy czy też tropienia atomów. Będzie też możliwość zajrzenia do komory akustycznej i sprawdzenia, co to jest dźwięki immersyjny” – przekazał PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego wrocławskiej uczelni.

Wykłady, pokazy i warsztaty zostały przygotowane przez 16 wydziałów i jednostek uczelni. Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opowiedzą m.in. o zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją i silnikami rakietowymi. Odbędą się też prelekcje na temat wód podziemnych, chemii włosa czy spektakularnych krachów finansowych.

„Gospodarz naszego podcastu +Fizyka bez zamulania+ dr Maciej Mulak wyjaśni, skąd się wzięły SMSy. Szczególnie polecamy zwiedzanie multimedialnej wystawy o otaczającym nasz Wszechświecie, która przyjechała do nas z Ośrodka Badań Jądrowych CERN” – dodał Charytoniuk.

Impreza rozrasta się z roku na rok. Tegoroczna edycja odbędzie się nie tylko w Kampusie Głównym uczelni, ale również w kampusach: Prusa, Na Grobli, Braci Gierymskich oraz Gdańskim.(PAP)

pdo/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera