Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Uniwersytet Medyczny zaliczył awans w rankingu THE WUR by Subject 2025

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest liderem wśród uczelni polskich w kategorii Medical and Health w rankingu THE WUR by Subject 2025. Awansował też z miejsc 401-500 na 301-400 w świecie – podała uczelnia w komunikacie.

Drugie miejsce z polskich uczelni zajął Uniwersytet Jagielloński(poz. 401-500 w świecie), na trzecim - uplasował się Gdański Uniwersytet Medyczny (poz. 601-800 w świecie).

"Pierwsze miejsce w Polsce w obszarze nauk medycznych i o zdrowiu nasza uczelnia zawdzięcza m.in. bardzo dobrym wynikom w kategoriach: Nauczanie (Teaching) i Środowisko badawcze (Research Environment) oraz Jakość badań (Research Quality). Wynik ten jest potwierdzeniem najwyższego poziomu kształcenia przyszłych lekarzy, doskonałości naszej kadry naukowej oraz prowadzonych badań na światowym poziomie" - napisano w komunikacie uczelni.

Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski ocenił, że awanse uczelni w światowych zestawieniach nie są przypadkiem. "Dla mnie to awans szczególnie ważny, bo medycyna kliniczna to nasz wyróżnik, coś, czym zajmujemy się na co dzień. Szukamy najlepszych metod leczenia naszych pacjentów, a wyniki naszych badań publikujemy. Ten wynik to efekt synergii między uczelnią a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, który stanowi jej nieodłączny element. To daje nam dużą przewagę, także naukową" - powiedział rektor.

Ranking THE WUR by Subject powstał w 2011 roku jako rozszerzenie głównego zestawienia THE World University Rankings i koncentruje się na ocenie osiągnięć uczelni w konkretnych dziedzinach naukowych. W tegorocznej edycji rankingu THE WUR by Subject w kategorii Medical and Health sklasyfikowano 1150 uniwersytetów ze 102 krajów i terytoriów w świecie, w tym 12 uczelni z Polski. W poprzedniej edycji znalazło się 1059 uniwersytetów z całego świata, w tym również 12 z Polski.(PAP)

Nauka w Polsce

ros/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCBR przeznaczy ponad 66 milionów złotych dla naukowców i przedsiębiorców

  • Fot. materiały prasowe

    BERA umożliwi gromadzenie próbek ze Svalbardu, ułatwi ich transport do Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera