
Prezentacja nowoczesnych projektów badawczo-rozwojowych i technologii, spotkania dotyczące m.in. trendów i wyzwań w lotnictwie, networking około tysiąca uczestników - to niektóre elementy programu Europejskich Dni Aeronautyki - Aerodays 2025, które odbędą się w dniach 7-9 maja w Warszawie. Trwa rejestracja na wydarzenie.
Trzydniową konferencję naukową i biznesową organizuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa na zlecenie Komisji Europejskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym konferencji.
“Aerodays zgromadzi czołowych ekspertów branży lotniczej, decydentów i naukowców z całej Europy i spoza niej. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i przełomowymi projektami w zakresie zrównoważonej i innowacyjnej mobilności lotniczej” - informują organizatorzy wydarzenia.
Wydarzenie ma promować sektor lotniczy, ułatwić wymianę wiedzy i wspierać przepływ informacji między interesariuszami, tworząc możliwości nawiązywania nowych sojuszy i konsorcjów. Ma również wzmacniać potencjał i możliwości sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), wspierać koordynację polityki w zakresie badań, rozwoju, innowacji i zagadnień klimatu w sektorze lotniczym.

W trakcie konferencji odbędzie się siedem sesji plenarnych, 20 interaktywnych sesji równoległych. Wystawcy zaprezentują projekty badawczo-rozwojowe i nowoczesne technologie. Konferencja będzie okazją do spotkań networkingowych ponad tysiąca uczestników.
Osoby, które chcą wziąć udział w konferencji mogą rejestrować się za pośrednictwem strony: https://aerodays2025.eu
Konferencja odbędzie się odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 maja br. w EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14.(PAP)
Nauka w Polsce
ekr/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.