FBI ostrzega przed fałszywymi e-mailami

komputer2.jpeg
komputer2.jpeg

<p>Federalny Urząd Śledczy Stanów Zjednoczonych (FBI) ostrzega użytkowników internetu przed fałszywymi listami elektronicznymi, mającymi rzekomo pochodzić z FBI. Listy te zawierają wirusa, który może uszkodzić komputer użytkownika - informuje <a href="http://warsaw.usembassy.gov/poland-pl/">Ambasada Stanów Zjednoczonych </a>w Warszawie. </p>

Federalny Urząd Śledczy Stanów Zjednoczonych (FBI) ostrzega użytkowników internetu przed fałszywymi listami elektronicznymi, mającymi rzekomo pochodzić z FBI. Listy te zawierają wirusa, który może uszkodzić komputer użytkownika - informuje Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

"Odbiorcy e-mailowych fałszywek są w nich informowani, że zakres korzystania przez nich z internetu jest monitorowany przez FBI; monitoring zaś wykazał wchodzenie na nielegalne strony internetowe" - podaje Ambasada USA.

Adresaci są proszeni o otwarcie załącznika w formacie "zip" i odpowiedź na pytania. Otwarcie załącznika powoduje uruchomienie programu aktywującego wirusa w32/sober, który może uszkodzić komputer użytkownika" - ostrzega ambasada.

Informuje, że struktura e-maila sugeruje, iż został on wysłany z następujących adresów: mail@fbi.gov, post@fbi.gov lub admin @fbi.gov (adresy mogą również przybierać inną, podobną postać).

"Odbiorcy takich i podobnych listów powinni wiedzieć, że FBI nie praktykuje wysyłania tego typu korespondencji" - podają przedstawiciele Ambasady.

Użytkownikom internetu zalecono wykasowanie podejrzanego e-maila bez otwierania go.

Szczegółowe informacje o działaniu omawianego wirusa znaleźć można na stronie http://www.cert.org

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Rumowska

we

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Misja IGNIS/ Polski astronauta przeprowadzi na ISS 13 eksperymetów

  • Fot. materiały prasowe

    Naukowcy z Łukasiewicza opracowali hydrożele z polimerów naturalnych, ze zdolnością do samonaprawy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera