KopalniaWiedzy w Internecie

<p>&quot;Chcemy, by KopalniaWiedzy stała się większą platformą, która będzie dostarczała najświeższych informacji i stanie się miejscem kontaktów środowisk naukowych oraz miejscem, w którym spotkają się naukowcy i przyszli naukowcy z miłośnikami nauki i osobami po prostu ciekawymi tego, co w nauce się dzieje&quot; – deklaruje Mariusz Błoński, twórca portalu. Serwis <a href="http://www.kopalniawiedzy.pl/">www.KopalniaWiedzy.pl</a>  powstał w czerwcu 2006 roku. Można tu znaleźć najnowsze informacje z zakresu biologii, psychologii, medycyny, najnowszych technologii, a także różne ciekawostki naukowe. Pomimo ograniczonych środków finansowych witryna jest wciąż rozbudowywana. <strong>Czytelnicy zarekomendowali ją do udziału w konkursie &quot;Popularyzator Nauki&quot; organizowanym przez serwis Nauka w Polsce PAP przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. </strong></p>

Portal tworzony jest przez małżeństwo Annę i Mariusza Błońskich z Wrocławia, jego rozwój wspomaga programista Jacek Gendera, teksty redaguje Wojciech Grzeszkowiak.

"Głównymi motywami powołania do życia KopalniWiedzy była z jednej strony chęć propagowania wiedzy o najnowszych zdobyczach nauki i techniki, a z drugiej - brak podobnego serwisu w polskiej Sieci. Istnieją bowiem albo serwisy naukowe będące częścią większych witryn, albo też wyspecjalizowane serwisy, zajmujące się określonymi dziedzinami nauki: biotechnologią czy astronomią" – stwierdza Mariusz Błoński. W jego opinii, brakowało osobnego serwisu dla osób zainteresowanych jedynie najnowszymi osiągnięciami naukowo-technicznymi.

Błoński dodaje, że na razie w Kopalni Wiedzy jest niewiele informacji na temat tego, co dzieje się w naszym kraju. Omawiane są głównie o informacje zagraniczne. Jednocześnie podkreśla, że serwis dąży do stworzenia oferty dla polskiej nauki.

"W przyszłości chcemy, by KopalniaWiedzy stała się większą platformą, która z jednej strony nadal będzie dostarczała najświeższych informacji, a z drugiej będzie miejscem kontaktów środowisk naukowych pomiędzy sobą oraz miejscem, w którym spotkają się naukowcy i przyszli naukowcy z miłośnikami nauki czy osobami po prostu ciekawymi tego, co w nauce się dzieje" – deklaruje Mariusz Błoński.

Celem portalu jest również przybliżenie polskiej nauki przeciętnemu "zjadaczowi chleba", umożliwienie polskim naukowcom łatwego przedstawiania swoich osiągnięć wszystkim zainteresowanym. Zdaniem twórcy portalu, KopalniaWiedzy może stać się miejscem, w którym np. naukowcy będą mogli znaleźć ochotników do prowadzonych przez siebie badań oraz inspirację ze strony laików.

"Uważam, że Anna i Mariusz Błońscy zasługują na wyróżnienie, gdyż wyłącznie własnymi siłami i swoją pomysłowością pokazują, co ciekawego w światowej nauce piszczy. Od dwóch lat piszą, opisują i przedstawiają najnowsze wyniki badań prowadzonych w różnych dziedzinach na całym świecie. Chcą przekonać, że nauka może być ciekawa, intrygująca, a czasem i zabawna. Idą wbrew trendom panującym obecnie w Internecie, w którym coraz więcej pojawia się portali plotkarskich, które zdobywają błyskawicznie odbiorców. Podziwiam ich za cierpliwość i wiarę w to, co robią" – napisała w swojej rekomendacji czytelniczka portalu, Anna Węgrzecka.

PAP – Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

bsz/ tot/





Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Fizyka jądrowa dla społeczeństwa - tematem kolejnego wykładu z cyklu "Zapytaj fizyka"

  • 24.09.2021. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ W czerwcu piknik naukowy na Politechnice Rzeszowskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera