DeltaMi - nowe internetowe wcielenie Delty

Liczący ponad 35 lat <strong>miesięcznik &quot;Delta - matematyka, fizyka, astronomia, informatyk&quot;,</strong> wydawany przez Uniwersytet Warszawski przy współpracy Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Polskiego Towarzystwa Informatycznego, <strong>ma nową stronę internetową</strong>. Poprzednia, która istniała od siedmiu lat, została rozbudowana i odświeżona graficznie.

Dotąd - jak informuje (www.deltami.edu.pl ) redakcja - na starej stronie internetowej miesięcznika publikowano tylko niektóre artykuły z jego papierowych wydań. Od tegorocznego numeru lutowego będzie tam można znaleźć nowe wydania Delty w całości. Redakcja chce też udostępniać zawartość swego elektronicznego archiwum, w którym - przez dziesięciolecia - nazbierało się tysiące artykułów i zadań.

DelataMi ma ok. 20 rubryk oraz 25 tematów (teoria grafów, węzłów, internet, struktura materii, biologia, astronomia). Ma też zakładki prowadzące do redakcyjnych archiwów i bazy autorów. Całość zdobi kolumna złożona z kilkunastu obrazkowych zagadek (z rozwiązaniami) zwanych dziwolągami. Można się dzięki nim dowiedzieć np., w jaki sposób pracuje wyszukiwarka Google, co pewna prosta, utworzona z grafów figura geometryczna ma wspólnego z największą liczbą na świecie, czy jak skupić światło przy pomocy drukarki i folii i co z tego wynika.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: setki gatunków płazów znajdą się poza tolerowanym przez nie zakresem temperatur

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera