Międzynarodowa konferencja 45th European Rotorcraft Forum ruszy we wtorek 17 września na Politechnice Warszawskiej. Ponad 200 naukowców oraz inżynierów z całego świata będzie rozmawiać o śmigłowcach.
Jest to najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie co roku cyklicznie w jednym z sześciu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Holandii i Rosji. W tym roku do grona organizatorów konferencji jako siódmy kraj dołącza Polska.
Udział w konferencji zapowiedziało ponad 200 naukowców oraz inżynierów zajmujących się tematyką wiropłatów z całego świata.
Głównymi organizatorami są Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Uczelniane Centrum Badawcze Lotnictwa i Kosmonautyki.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie http://erf2019.pw.edu.pl/
Sesje tematyczne poprzedzone będą wykładami plenarnymi, wygłoszonymi przez z Stefana Thomé`a z Airbus Helicopters, Lucę Medici oraz Michella Arrę z Leonardo Helicopters oraz Sebastiena Dubois z Clean Sky 2 JU. Specjalną sesję dedykowaną programowi CleanSky programu ramowego UE Horyzont 2020 poprowadzi Andrzej Podsadowski – project officer w programie CleanSky. Po plenarnych referatach przed budynkiem CZIiTT zaplaanowano lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – EC135.
W konferencji wezmą udział naukowcy, inżynierowie, badacze i użytkownicy śmigłowców z ponad 23 krajów świata, specjalizując się w zagadnieniach związanych z tematyką śmigłowców i wiropłatów. W trakcie trzydniowej konferencji wygłoszonych będzie ponad 120 referatów w 39 sesjach tematycznych, m.in. na temat aerodynamiki, mechaniki lotu, dynamiki, systemy bezzałogowe czy symulacja i bezpieczeństwo.
Uczestnicy konferencji odwiedzą WSK PZL-Świdnik SA oraz Instytut Lotnictwa w Warszawie.
Konferencja potrwa do 19 września 2019 r.
Nauka w Polsce - PAP
zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.