Nauka dla Społeczeństwa

21.02.2024
PL EN
11.02.2020 aktualizacja 11.02.2020

Ukazała się gra dla konstruktorów łazików marsjańskich

Jeden z łazików marsjańskich dostępnych w grze Rover Mechanic Simulator. Źródło: Pyramid Games S.A. Jeden z łazików marsjańskich dostępnych w grze Rover Mechanic Simulator. Źródło: Pyramid Games S.A.

Grę komputerową dla przyszłych inżynierów kosmicznych opracowali specjaliści z polskiej firmy. W Rover Mechanic Simulator można się wcielić w mechanika pracującego w kolonii na Marsie, odpowiedzialnego za opiekę nad łazikami marsjańskimi.

Zadaniem gracza w grze Rover Mechanic Simulator jest naprawa i konserwacja łazików marsjańskich. W tym celu ma do dyspozycji hangar z różnorodnym wyposażeniem, takim jak dźwig, drukarka 3D, czy konfigurator sterowników. W trakcie rozgrywki postać nabywa doświadczenia i odblokowuje kolejne umiejętności.

Jak wskazują twórcy gry z Pyramid Games S.A., uwzględniono w niej aspekty edukacyjne, zamieszczając dokładne opisy poszczególnych elementów, z których gracz może nauczyć się do czego służą różnorodne podzespoły łazików.

W grze zawarto też możliwość odrestaurowania historycznych łazików NASA, takich jak Spirit, czy Opportunity. Starano się dość dokładnie je odwzorować. Dla przykładu, łazik Sojourner składa się z 90 części i ponad 200 śrubek, a wspomniane bliźniacze Spirit i Opportunity zawierają około 400 różnych elementów i 800 śrubek.

„Jeśli z nostalgią wspominasz przebieg misji Pathfinder, czułeś zachwyt widząc pierwsze marsjańskie selfie łazika Spirit, albo czekasz na bezpieczny start misji łazika NASA Mars2020 czy też ESA Rosalind Franklin – ta gra jest czymś dla Ciebie!” - wskazują twórcy w komunikacie o ukazaniu się gry.

Producentem gry Mars Rover Simulator jest Pyramid Games S.A., polska firma istniejąca od 2012 r. i mająca siedzibę w Lublinie. Wydawcą gry jest PlayWay S.A. Produkcja została udostępniona na platformie Steam w tzw. wczesnym dostępie. W planach polskiego studia jest także produkcja o nazwie Soviet Space Engineers, gdzie z kolei będzie można wcielić się w inżyniera w radzieckim programie kosmicznym, czy tytuł Occupy Mars: The Game, w którym celem będzie założenie bazy marsjańskiej.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024