Prof. Jezierski o Dolnośląskim Festiwalu Nauki: "rozmnożył się" na kilkanaście miast

Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki "rozmnożył się" już na kilkanaście miast. Jego przewagą nad mediami społecznościowymi jest to, że odbiorcy mają bezpośredni kontakt z naukowcami - powiedział PAP rektor UWr prof. Adam Jezierski. DFN otrzymał nagrodę główną w konkursie Popularyzator Nauki 2019.

Pierwsza edycja DFN, zapoczątkowana przez prof. Aleksandrę Kubicz, odbyła się w 1998 roku. Sesja stacjonarna odbywa się we Wrocławiu, a sesje wyjazdowe - w kilkunastu miastach regionu. W organizację wydarzenia włączają się uczelnie Wrocławia, instytuty PAN i środowiska pozauczelniane. Podczas dotychczasowych 22 edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zorganizowano ponad 30 tys. popularnonaukowych wydarzeń, które zyskały ponad 1,5 mln odbiorców.

"Aby popularyzować naukę, trzeba starać się bardzo i konkurować obecnie z mediami społecznościowymi. Przewagę mamy taką, że jesteśmy żywymi ludźmi, z którymi można porozmawiać w bezpośredni sposób" - powiedział Nauce w Polsce rektor UWr prof. Adam Jezierski, który jest zaangażowany w tworzenie festiwalu od jego pierwszej edycji. Przypomniał, że w ramach DFN działają przedstawiciele wszystkich wrocławskich uczelni wyższych.

Prof. Jezierski stwierdził, że cechą charakterystyczną festiwalu jest to, że "się rozmnaża" na Dolnym Śląsku. "W kilkunastu miastach jest (...) edycja festiwalowa, po wrocławskiej, która jest zawsze we wrześniu, a później w październiku, listopadzie, aż do pierwszych dni grudnia mamy edycje w różnych miastach Dolnego Śląska" - przypomniał.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    FNP wręczyła Polsko-Francuską Nagrodę Naukową

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Nie żyje b. rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Lewiński

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera