Uczelnie i instytucje

Warszawa/ SWPS i Uczelnia Łazarskiego zawieszają zajęcia

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Niepubliczne uczelnie w Warszawie ze względu na sytuację związaną z koronawirusem odwołują zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Władze Uniwersytetu SWPS zajęcia zawiesiły do 22 marca włącznie, a Uczelnia Łazarskiego do odwołania.

Komunikat dyrektor generalnej dr Ewy Ger oraz rektora prof. Romana Cieślaka opublikowano na stronie internetowej SWPS i przesłano m.in. do studentów. Decyzja uczelni jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Poza odwołaniem zajęć do 22 marca SWPS - w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju - powołał Zespół ds. reagowania na zagrożenia epidemiologiczne.

"Uczelnia dołoży starań, aby umożliwić studentom, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych realizację całego zaplanowanego w tym semestrze programu zajęć i osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się. W związku z tym przygotowujemy się do prowadzenia zajęć w trybie online" - zapewniono w komunikacie władz Uniwersytetu SWPS.

Wykłady i zajęcia, z wyłączeniem tych prowadzonych zdalnie, do odwołania zawiesiła także Uczelnia Łazarskiego. Do 20 marca dziekani mają ogłosić listę wykładów i zajęć, które od 23 marca będą prowadzone w wersji online.

Uczelnia Łazarskiego odwołała również wydarzenia o charakterze otwartym. "Zawiesza się służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych" - poinformowano w zarządzeniu rektora dr. hab. Macieja Rogalskiego. Uczelnia wstrzymała też przyjazdy gości zagranicznych.

We wtorek podobne decyzje podjęły dwie warszawskie uczelnie publiczne: Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Na UW wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów, słuchaczy odwołano do 14 kwietnia, a na WUM - do 29 marca. (PAP)

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ Planetarium chce kupić symulator łazika księżycowego

  •  15.07.2024. Premiera zaprojektowanego przez Studenckie Koło Naukowe Politechniki Śląskiej bolidu elektrycznego SW-05e w PreZero Arenie w Gliwicach. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Gliwice/ Nowy bolid elektryczny studentów Politechniki Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera