Uczelnie i instytucje

Na Uniwersytecie Zielonogórskim zdalne zajęcia realizowane będą do końca semestru

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju do zakończenia semestru zimowego zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Zielonogórskim (UZ) będą realizowane w formie zdalnej – poinformowała w środę rzeczniczka uczelni Ewa Sapeńko.

W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski podjął decyzję, że ta forma kształcenia będzie obowiązywała od 20 stycznia br. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z planem zajęć – przekazała rzeczniczka.

Sesja egzaminacyjna w odniesieniu do studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022, zostanie przeprowadzona również w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W uzasadnionych przypadkach dziekan może podjąć decyzję o przeprowadzeniu egzaminu w formie stacjonarnej.

"Dziekani zostali zobowiązani do przekazania informacji studentom o formie przeprowadzenia egzaminu i poinformowania właściwych służb o konieczności zabezpieczenia sanitarnego sal, w których będą przeprowadzane egzaminy, zgodnie z wytycznymi Zespołu Antykryzysowego Uniwersytetu Zielonogórskiego" – wyjaśniła rzeczniczka.

Z kolei tryb obron prac dyplomowych – stacjonarny lub zdalny – pozostaje do decyzji dziekana w odpowiedzi na wniosek studenta.

Dopuszcza się też realizację zajęć indywidualnych oraz projektów w trybie stacjonarnym wyłącznie na wniosek studenta, zaopiniowany pozytywnie przez prowadzącego zajęcia i dziekana danego wydziału. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera