Uczelnie i instytucje

Szczecin/ Dwanaście nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim; ruszyła rekrutacja

26.02.2021. Budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. PAP/Marcin Bielecki
26.02.2021. Budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. PAP/Marcin Bielecki

Uniwersytet Szczeciński rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2022/2023. Wolnych jest ponad 11 tys. miejsc, kandydaci mogą wybierać pośród 90 kierunków, w tym 12 nowych. Rekrutacja trwa do 12 lipca.

„Uniwersytet Szczeciński oferuje w tym roku kształcenie na ponad 90 kierunkach. Tak bogata oferta edukacyjna gwarantuje, że każdy z kandydatów znajdzie kierunek, który go interesuje, a w przyszłości zapewni mu pracę” – powiedział rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński.

Jak dodał, "w tym roku chcemy także zapewnić wsparcie podczas rekrutacji obcokrajowcom, w tym z Ukrainy, dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić konsultacje i doradztwo dla cudzoziemców, także w języku ukraińskim".

Zapisy kandydatów odbywają się online w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów do 12 lipca. Ogłoszenie wyników pierwszego naboru nastąpi 28 lipca. Jeśli liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym naborze nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, uruchomione zostaną kolejne nabory.

Wśród nowych kierunków jest m.in. zarządzanie odnawialnymi źródłami energii, filologia i gospodarka przestrzenna – studia inżynierskie.

Rekrutację prowadzi też Pomorski Uniwersytet Medyczny, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademia Morska.

"Na studiach inżynierskich i licencjackich przygotowaliśmy 15 kierunków, wśród nich studia po angielsku, studia dla przyszłych marynarzy, a także inżynierów, konstruktorów, jeden kierunek licencjacki. Tegoroczna nowość to automatyka i robotyka – nowa, +niepływająca+ propozycja Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki" – poinformowała rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej Weronika Gocłowska.

W tym roku uczelnia zmieni status i nazwę – od 1 września miejsce Akademii zajmie Politechnika Morska. Na kandydatów na studia stacjonarne I stopnia czeka ok. 1300 miejsc. Liczba uzależniona jest od zainteresowania poszczególnymi kierunkami. Rekrutacja potrwa do 19 lipca.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny przygotował ponad 2,5 tys. wolnych miejsc na 47 kierunkach. Wśród nich są dwie nowości - bezpieczeństwo techniczne oraz inżynieria w medycynie. 

PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Miszczuk

misz/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera