Otwarte finały konkursu tworzenia gier - na PŁ

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W czwartek i piątek (23 i 24 czerwca) na Politechnice Łódzkiej odbędą się finały konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Uczestnicy będą mogli zagrać w nowopowstałe gry, asystować w procesie twórczym i kibicować w zawodach sędziowanych przez przedstawicieli branży gamingowej.

Wstęp na finały konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych jest wolny - informuje rzecznik uczelni.

Podczas 14. ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych - ZTGK 2022 będzie można nie tylko śledzić młodych twórców gier w akcji, ale również spotkać się z reprezentanatami firm. W skład jury wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli przemysłu, m.in. z CD Project, Infinity Ward, 11bit studios, Creepy Jar, metapro.one, HTC Vive, Teyon, Techland, SuperHot, Render Cube, Afterburn, People Can Fly, Big Cheese Studio, Q-Loc, Something Random, Wasteland Interactive i Cleversan Games.

"Każdy, kto przyjdzie na nasze wydarzenie, będzie mógł doświadczyć swoistego zaplecza tworzenia gier. A wszystko za sprawą możliwości uczestnictwa w testowaniu konkursowych projektów, ale również posłuchania, jak oceniają te projekty specjaliści z branży gier" - mówi dr hab. Adam Wojciechowski, dziekan Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej - organizator konkursu, cytowany w informacji prasowej.

"Nasz konkurs przyciąga twórców o różnych zainteresowaniach, więc możemy zobaczyć szerokie spektrum projektów, począwszy od gier komputerowych, gier mobilnych oraz doświadczeń VR, aż do autorskich konceptów graficznych i animacji stworzonych w ramach ścieżek artystycznych" - dodaje dr hab. sztuki inż. Rafał Szrajber, organizator konkursu z Instytutu Informatyki.

Podkreśla on, że dla młodych twórców gier konkurs oznacza nie tylko szansę wygrania nagród, ale często cenne kontakty, a nawet oferty pracy. W minionych edycjach finaiści ZTGK znajdowali wydawcę, który swoim doświadczeniem umożliwiał dopracowanie i publikację ich gry. Tak było z zeszłorocznymi zwycięzcami ścieżki Mobile Games.

Sesje hands-on dające możliwość zagrania w projekty konkursowe i porozmawiania z ich autorami oraz specjalistami z branży, odbędą się 23 czerwca 2022 pomiędzy godziną 10.00 a 17.00 w hali EXPO Łódź, przy Al. Politechniki 4.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w piątek 24 czerwca podczas gali finałowej.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie gry.it.p.lodz.pl oraz kanale społecznościowym fb.com/ztgkpl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Opowiedzą o nauce w trzy minuty; znamy finalistów 10. polskiej edycji FameLab

  • fot. materiały prasowe

    Perełki z europejskich zbiorów podczas Pikniku Archiwalnego w Warszawie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera