Nauka dla Społeczeństwa

12.04.2024
PL EN
04.10.2022 aktualizacja 04.10.2022

Naukowcy z UG stworzyli interaktywną grę promującą język polski

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Gra internetowa pod tytułem "Tropem nadbałtyckich tajemnic" powstała w Instytucie Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt, który promuje język polski i Gdańsk sfinansowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Jak poinformowano na stronie internetowej uczelni, "gra była tworzona przede wszystkim z myślą o realizujących program slawistyczny studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego, ale dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Gdańska". Można w nią zagrać bezpłatnie pod linkiem: www.tnt.ug.edu.pl

Gracze mogą przemierzać ulice Gdańska, rozwiązywać quizy, zbierać trofea i uczyć się języka polskiego. Misją jest odnalezienie ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna. W trakcie gry można przenieść się nad brzeg Morza Bałtyckiego, poznać wybrane gdańskie instytucje kultury, dowiedzieć się o ważnych kartach z historii Gdańska oraz poznać atrakcyjne i nieoczywiste miejsca na kulturowej mapie Gdańska.

Gra powstała w ramach projektu realizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu "Promocja języka polskiego". Zespołem naukowców zaangażowanych w projekt kieruje dr Beata Jędrzejczak, a w jego skład wchodzą Anna Reglińska-Jemioł z Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego UG oraz dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego. Partnerem projektu jest Seyyal Kӧrpe Kemer z Uniwersytetu Stambulskiego (Turcja).

Materiały promujące grę TNT powstały w ramach realizacji przedmiotu sztuka reklamy, prowadzonego przez dr Beatę Jędrzejczak. Autorami materiałów reklamowych są: Paula Albecka, Julia Kalima i Anna Sapowicz (studentki I roku magisterskich studiów uzupełniających) oraz grafik Michał Sapowicz.

PAP - Nauka w Polsce

amk/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024