Nauka dla Społeczeństwa

20.03.2023
PL EN
21.11.2022 aktualizacja 21.11.2022

Olsztyn/ Studenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik uczelni Łukasz Staniszewski.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski przekazał w komunikacie opublikowanym na stronach internetowych uczelni, że od 2 do 15 stycznia 2023 roku zajęcia dydaktyczne przewidziane programem studiów wyższych, studiów doktoranckich, Szkoły Doktorskiej oraz studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń, realizowane będą w trybie zdalnym. Ich sposób mają ustalić dziekani, dyrektorzy albo kierownicy.

Z takiej organizacji procesu dydaktycznego, wyłączone jednak zostały takie kierunki studiów jak: lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne.

Jak wyjaśnił Łukasz Staniszewski, przejście przez dwa tygodnie stycznia z trybu stacjonarnego na zdalny to jeden z elementów strategii oszczędnościowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

"Opracowywany jest taki dokument, wkrótce zostanie opublikowany. Przedłużenia nauczania zdalnego raczej na tę chwilę nie przewidujemy" - dodał. 

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Libudzka

ali/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023