Nauka dla Społeczeństwa

12.04.2024
PL EN
02.12.2022 aktualizacja 02.12.2022

Zakończyliśmy prezentację finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2022

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Zakończyliśmy prezentację sylwetek kandydatów nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2022. Uroczystość, podczas której poznamy zwycięzców konkursu, odbędzie się 9 grudnia w Warszawie.

Od 7 listopada na łamach serwisu Nauka w Polsce zaprezentowaliśmy działalność 17 kandydatów nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2022. Laureatów poznamy w piątek 9 grudnia, podczas gali w Warszawie.

Zwycięzcy XVIII edycji konkursu zostaną wyłonieni w kategoriach: Animator, Naukowiec, Zespół, Instytucja, Media, a także laureat/laureatka nagrody głównej - osoba, która otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki 2022.

Jak co roku, przy okazji konkursu, redakcja serwisu Nauka w Polsce przyzna pozaregulaminową Nagrodę im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

Do XVIII edycji konkursu zakwalifikowano 84 zgłoszenia: w kategorii Naukowiec - aż 24, w kategoriach Animator oraz Zespół - po 17, w kategorii Instytucja zgłosiło się 16 podmiotów, w kategorii Media - 10. Po I etapie oceny do finału trafiło 17 osób, zespołów, instytucji oraz przedstawicieli mediów. Ich działalność prezentowaliśmy na łamach serwisu Nauka w Polsce od 7 listopada.

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce Fundacji PAP, obecnie - ze środków programu Nauka dla Społeczeństwa MEiN. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Szczegółowe informacje i lista nominowanych są dostępne na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024