Energetyczne Centrum Nauki KPT: małe miejsce z wielkim potencjałem

Fot. PAP/ Paweł Wernicki
Fot. PAP/ Paweł Wernicki

Energetyczne Centrum Nauki KPT to miejsce małe, kameralne, ale z wielkim potencjałem. Co nas niezmiernie cieszy dotarliśmy już prawie do 130 tysięcy osób - mówi Karolina Cieślik z Energetycznego Centrum Nauki KPT, które otrzymało wyróżnienie w 18. edycji konkursu Popularyzator Nauki.

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego to pierwsze centrum nauki w Kielcach. Oficjalnie zostało otwarte 18 listopada 2015 r. w budynku po dawnej Wyższej Szkole Umiejętności, który został kupiony przez Kielecki Park Technologiczny i przekształcony w kolejny Inkubator Technologiczny. Od tego czasu w Centrum popularyzowana jest nauka wśród dzieci oraz dorosłych. Mimo że jest najmniejszym centrum nauki w Polsce, to cieszy się dużą popularnością.

"Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego to małe miejsce, kameralne, ale miejsce z wielkim potencjałem. To miejsce, które stworzyliśmy po to, aby popularyzować naukę. Co nas niezmiernie cieszy dotarliśmy już prawie do 130 tysięcy osób" - opisuje Karolina Cieślik z Energetycznego Centrum Nauki KPT.

Jak wyjaśnia, Centrum dysponuje interaktywną wystawą składającą się z 28 stanowisk, laboratorium, kinem 5D, ale również Energetycznym Ogrodem Doświadczeń, który pozwala eksperymentować na świeżym powietrzu. "Na co dzień robimy warsztaty, eksperymenty, pokazy popularnonaukowe, spotykamy się z grupami szkolnymi, ale również organizujemy dużo wydarzeń o charakterze kulturalnym i naukowym we współpracy z nauką, uczelniami, szkołami średnimi, szkołami podstawowymi, stowarzyszeniami i szereg projektów o charakterze międzynarodowym" - wyjaśnia Karolina Cieślik.

Przypomina, że w listopadzie Energetyczne Centrum Nauki KPT obchodziło swoje siódme urodziny. "Ta siódemka okazała się dla nas niezmiernie szczęśliwa. To nas bardzo cieszy, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone i nagrodzone" - przyznała zapraszając wszystkich do Energetycznego Centrum Nauki. "Tam chcemy wszystkich zarażać nauką i pokazywać jak ona jest ciekawa, fajna i że warto się uczyć" - podkreśliła.

Nauka w Polsce

ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Zgniotek cynobrowy. Fot. Adobe Stock

    Białystok/ W mieście występuje 11 bardzo rzadkich gatunków chrząszczy

  • Wystawa RV Oceanograf "Kobiecy Obraz Morza. Fot. D. Rak

    Czy i jak Bałtyk wpływa na Arktykę?

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera