Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
27.02.2023 aktualizacja 27.02.2023

Trwają zapisy na Science Game Jam

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Trwają zapisy do udziału w darmowych warsztatach w czterech polskich miastach dla zespołów, które zaprojektują grę planszową opartą o wylosowane zagadnienie naukowe.

Fundacja Marsz dla Nauki wraz z Science Game Jam – GRART organizują darmowe warsztaty w czterech polskich miastach, na których uczestnicy pogrupowani w zespoły zaprojektują grę planszową.

Tegoroczna edycja odbędzie się na przestrzeni dwóch miesięcy – w marcu i kwietniu – w Warszawie, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu. Wystarczy zebrać 2-3-osobową drużynę i zgłosić się do wydarzenia w jednym z czterech miast. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie marszdlanauki.pl.

„Zabawa rozpoczyna się do wylosowania tematu – naukowego zagadnienia - np. budowa komórek, funkcje ciała ludzkiego lub ciała niebieskie - możliwości jest wiele. Na szczęście nie będzie trzeba być specjalistą w wylosowanej dziedzinie – nad uczestnikami będą czuwać konsultanci, którzy są ekspertami w zaproponowanych tematach” – napisali organizatorzy w przesłanym do mediów materiale prasowym.

W ciągu 10 godzin uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć prototyp gry planszowej opartej o swoje zagadnienie. Organizatorzy dostarczą materiały: plansze, pionki, kostki lub kafelki, z których powstanie finalny projekt.

„Choć to najbardziej zajmująca część zabawy, warto pamiętać, że stworzoną grę trzeba przetestować. Ostatecznie, gdy zabrzmi dzwonek kończący ten etap projektu, grupy będą musiały przedstawić jury grywalny prototyp” – piszą organizatorzy.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli środowiska graczy oraz naukowców oceni każdy projekt zarówno pod względem potencjału popularyzatorskiego, jak i zwykłej przyjemności płynącej z rozgrywki. Werdykt zostanie ogłoszony jeszcze tego samego wieczoru.

Zwycięzcy otrzymają możliwość dopracowania swoich projektów pod okiem specjalistów w dziedzinie projektowania gier planszowych.

„Czy udostępnią ją za darmo w sieci? A może wykorzystają w swojej pracy dydaktycznej? Mogą także oczarować jedno z wydawnictw i podbić półki sklepów na całym świecie - to już zależy od nich” – piszą entuzjastycznym tonem organizatorzy.

Pełny harmonogram oraz link do zapisów na wydarzenie można znaleźć na profilu wydarzenia w portalu Facebook oraz stronie internetowej.

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024