Pod koniec marca w Gliwicach debata na temat popularyzacji i komunikacji nauki w Polsce

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

„Popularyzacja i komunikacja nauki w Polsce – szanse i wyzwania” – pod takim hasłem 27 marca w Gliwicach odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli szkolnictwa wyższego, mediów oraz popularyzatorów nauki.

Wydarzenie organizują: Rada Upowszechniania Nauki PAN i Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Serwis Nauka w Polsce jest patronem medialnym wydarzenia.

Jak poinformowali organizatorzy, punktem wyjścia do rozmów będą następujące pytania: jaki jest stan popularyzacji nauki i komunikacji naukowej w Polsce, jak te aktywności powinny wyglądać i co należy zrobić, aby zrealizować związane z nimi plany.

Debata została podzielona na trzy panele dyskusyjne:

Panel I: Zawód: popularyzator nauki.

Prelegenci: dr Tomasz Rożek (Nauka. To Lubię), Michał Szydłowski (Pan Korek Laboratorium), Elżbieta Pogoda (Labiq, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki), Natalia Osica (pro science).

Panel II: Nauka i media

Prelegenci: Anna Ślązak (redaktorka naczelna Nauka w Polsce), Piotr Kieraciński (redaktor naczelny Forum Akademickiego), Jarosław Juszkiewicz (dziennikarz radiowy i popularyzator nauki, rzecznik prasowy Planetarium Śląskiego), Katarzyna Juszkiewicz (dziennikarka radiowa i popularyzatorka nauki, autorka podcastu „Nauka każdego dnia”).

Panel III: Akademicka popularyzacja nauki

Prelegenci: prof. Arkadiusz Mężyk (rektor Politechniki Śląskiej, przewodniczący KRASP), prof. Iwona Hofman (Rada Towarzystw Naukowych PAN), prof. Paweł Golik (Rada Upowszechniania Nauki PAN), Anna Korzekwa-Józefowicz (ekspertka ds. komunikacji, Narodowe Centrum Nauki).

Do otwartej dyskusji, będącej drugą częścią każdego panelu, będą mogli włączyć się także uczestnicy spotkania, organizowanego w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jednak rejestracja.

Szczegóły na stronie wydarzenia. 

Nauka w Polsce

akp/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rejestracja na 20. Lubelski Festiwal Nauki – od środy

  • 11.03.2022 PAP/Albert Zawada

    Śląskie/ Uczniowie ze szkoły w Pyskowicach zostali laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera