Uczelnie i instytucje

SGGW: Koniec pierwszej tury rekrutacji na studia

07.2002. Pałac Krasińskich na Ursynowie przy ul. Nowoursynowskiej 166. W pałacu mieści się rektorat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). PAP/Jan Morek
07.2002. Pałac Krasińskich na Ursynowie przy ul. Nowoursynowskiej 166. W pałacu mieści się rektorat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). PAP/Jan Morek

Zakończyła się I tura rekrutacji na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kandydaci poznają wyniki 20 lipca – poinformowało SGGW.

W roku akademickim 2023/2024 kandydaci na studia w SGGW mogli wybierać z 43 kierunków kształcenia. Wśród nich 12 można studiować w języku angielskim. Dodatkowym bonusem dla osób z Polski jest możliwość bezpłatnego studiowania po angielsku.

Na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia SGGW zaoferowała w tym roku 5409 miejsc (4157 na stacjonarne i 1252 na niestacjonarne). Na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia SGGW dostępnych jest 1335 miejsc.

W pierwszej turze rekrutacji na studia I stopnia zarejestrowało się 17 645 osób (15 817 na stacjonarne i 1823 na niestacjonarne). Średnio o jedno miejsce ubiegało się 3,3 osób.

Najpopularniejszymi kierunkami studiów w tym roku są: finanse i rachunkowość, zarządzanie, informatyka, dietetyka, informatyka i ekonometria, logistyka, biotechnologia, technologia biomedyczna, architektura krajobrazu, weterynaria oraz zarządzanie w języku angielskim.

W ubiegłym roku najbardziej popularne były: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomia, logistyka i biotechnologia.

Ogłoszenie wyników I tury rekrutacji odbędzie się 20 lipca. (PAP)

Nauka w Polsce, Delfina Al Shehabi

del/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ Dolnośląskie Centrum Onkologii z prestiżowym certyfikatem

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi: na kierunku lekarsko-dentystycznym 16 chętnych na miejsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera