Arktyczna wyprawa do wygrania za naukowy projekt polarny

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Prawie dwa tygodnie w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie spędzą zwycięzcy konkursu Misja Polarna, którzy do 15 marca prześlą streszczenie swojego polarnego projektu naukowego do Instytutu Geofizyki PAN.

Inspiracje można zaczerpnąć od polarników już 6 marca o 10.00 na webinarium https://www.igf.edu.pl

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które skończyły 15 lat. Projekty badawcze lub innowacyjne powinny dotyczyć obszarów polarnych. Streszczenie może zawierać do 1500 znaków. Do 30 kwietnia uczestnicy opracują swój pomysł w postaci eseju, filmu lub plakatu. Autorów 12 najlepszych prac polarnicy zaproszą na rozmowę online, a 6 szczęśliwców pojedzie na wyprawę.

Osoby młodsze - kategoria "Młodsi przyszli naukowcy" (10-14 lat) - mają czas do 30 kwietnia na przesłanie posteru naukowego. Zwycięzcy w tej kategorii konkursowej latem pojadą na trzydniową LETNIĄ SZKOŁĘ MŁODYCH BADACZY do obserwatoriów geofizycznych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk na Mazowszu.

Inspiracje do projektów można zaczerpnąć od polarników podczas webinarium prosto ze stacji polarnej, które rozpocznie się 6 marca o 10.00. Podczas webinarium będzie można dowiedzieć się, jak przygotować dobry projekt naukowy i jakie polarne wyzwania czekają innowacje. Zimownicy, uczestnicy 43. Wyprawy Polarnej, opowiedzą, jak wygląda życie na Stacji, jak wyposażone są laboratoria. Obserwatorzy zajrzą do królestwa hydrochemika i magnetyka. Pomoże im to w przygotowaniu profesjonalnego

projektu badawczego na konkurs.

Dwie edycje Konkursu MISJA POLARNA (w 2020 i 2021 r.) to nie jedyna propozycja projektu EDU-ARCTIC.PL, realizowanego przez Instytut Geofizyki PAN, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu DIALOG. Polarnicy zapraszają na wykłady otwarte, webinaria, a latem wykłady pod gołym niebem.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe FNP

    Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła czwarty konkurs DLA UKRAINY

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera