Fot. mat. prasowe

Akcja "Dziewczyny na Politechniki!" w tym roku online

Akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku będzie zorganizowana online. "Kierunki wirusoodporne" to hasło wydarzenia, do którego można dołączyć 23 kwietnia w godzinach 14.00 - 17.30. I to niezależnie od płci.

  • Politechniki i wydziały ścisłe zapraszają dziewczyny na dzień otwarty

    Dwadzieścia uczelni - politechnik i wydziałów ścisłych uniwersytetów weźmie 30 marca udział w akcji "Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn". Jej celem jest przekonanie kobiet, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są doskonałym pomysłem na życie.

  • Raport: coraz więcej studentek na politechnikach

    W ciągu ostatniej dekady liczba studentek na politechnikach wzrosła z 31 proc. do 37 proc. - i wciąż się zwiększa. Dzieje się tak, mimo że ogólna liczba studentów w Polsce spada z powodu niżu demograficznego - wynika z ogłoszonego w środę raportu "Kobiety na politechnikach 2017".

  • Fot. Fotolia

    23 kwietnia politechniki czekają na dziewczyny

    15 uczelni technicznych i trzy wydziały ścisłe uniwersytetów wezmą udział w organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn. 23 kwietnia na przyszłe studentki czekają gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami.

  • 70 tys. uczestniczek Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn

    W przeprowadzanym od roku akademickiego 2007/08 Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn wzięło udział 70 tys. dziewczyn. Jest on elementem akcji "Dziewczyny na politechniki!", której przekaz dotarł już do miliona maturzystek - mówiła w czwartek koordynatorka akcji dr Bianka Siwińska.

  • Fot. Fotolia

    Raport: 37 proc. studiujących na politechnikach to kobiety

    Kobiety stanowią ponad 58 proc. ogólnej liczby studentów na polskich uczelniach. Na uczelniach technicznych jest ich już prawie 37 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach 2014", który w czwartek zaprezentowano w Warszawie.

  • Studentki: dziewczyny nie bójcie się politechnik

    Studia na politechnikach są wymagające, ale nie należy się ich obawiać. Dla chcącego nie ma nic trudnego – przekonują studentki w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn. W czwartek odbywa się on na kilkunastu politechnikach i uniwersytetach w całej Polsce.

  • W czwartek politechniki otwarte tylko dla dziewczyn

    Warsztaty, rozmowy ze studentkami i naukowcami, zwiedzanie laboratoriów, to niektóre propozycje dla uczestniczek „Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn”. Ogólnopolska akcja zachęcająca do nauki na uczelniach technicznych odbędzie się w czwartek w osiemnastu szkołach wyższych.

  • Raport: na politechnikach przybywa niemal wyłącznie kobiet

    Wzrost liczby studentów na politechnikach jest zasługą niemal wyłącznie kobiet. Stanowią one już blisko 36 proc. ogólnej liczby studentów uczelni technicznych – wynika z raportu "Kobiety na politechnikach 2013", który w środę zaprezentowano w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera