Profesor Tadeusz Kotarbiński. PAP/Jan Morek

Uniwersytet Łódzki ogłosił nabór prac do konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Uniwersytet Łódzki ogłosił nabór prac do kolejnej edycji konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Prace mogą zgłaszać wszystkie instytucje naukowe w Polsce do 29 maja. Autor lub autorka zwycięskiego dzieła otrzyma 70 tys. zł na dalszy rozwój naukowy.

  • Fot. Adobe Stock
    Nagrody

    Łódź/ W niedzielę ogłoszenie laureata Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Na niedzielnej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszony zostanie laureat XI edycji Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. To jedyne tego rodzaju wyróżnienie w Polsce przyznawane za najlepsze publikacje w dziedzinie humanistyki.

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Ponad 70 prac zgłoszonych do konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Instytucje naukowe i wydawnictwa z całej Polski zgłosiły 73 prace do 11. edycji konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Autor zwycięskiego dzieła otrzyma 70 tys. zł na dalszy rozwój naukowy.

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego wskazała w piątek pięć książek, spośród których zostanie wybrane najlepsze dzieło humanistyczne w Polsce wydane w 2023 roku. Werdykt zostanie ogłoszony 1 grudnia podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej.

  • Warszawa lata 70. Filozof, logik i etyk, twórca etyki niezależnej, profesor Tadeusz Kotarbiński, w swoim mieszkaniu. PAP/Irena Jarosińska
    Nagrody

    Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego wskazała w piątek pięć książek, spośród których zostanie wybrane najlepsze dzieło humanistyczne w Polsce wydane w 2022 roku. Werdykt zostanie ogłoszony 26 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej.

  • 01.1956. Prof. Tadeusz Kotarbiński. PAP/Adam Mottl
    Nagrody

    Łódź/ W niedzielę ogłoszenie laureata Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Na niedzielnej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszony zostanie laureat VIII edycji Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego. W organizowanym przez Uniwersytet Łódzki konkursie na najlepsze dzieło humanistyczne wydane w Polsce w 2021 roku nominowanych jest pięć książek.

  • Fot. M. Andrzejewski UŁ

    Łódź/Pięć dzieł humanistycznych nominowanych do Nagrody im. Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które konkurować będą o tytuł najlepszego dzieła humanistycznego wydanego w Polsce w 2020 r. Zwycięzcę VII edycji konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki poznamy 13 marca.

  • Do Działu Rękopisów Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego trafił, zakupiony na aukcji, rękopis listu profesora Tadeusza Kotarbińskiego z 1948 roku. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski 15.11.2019

    Uniwersytet Łódzki pozyskał list Tadeusza Kotarbińskiego z 1948 roku

    Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego wzbogaciła swoje zbiory o cenny rękopis – list z 1948 roku, który pierwszy rektor łódzkiej uczelni prof. Tadeusz Kotarbiński napisał w obronie zagrożonego "karnym" odesłaniem na emeryturę prof. Artura Żabickiego.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera