Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
07.02.2024 aktualizacja 07.02.2024

Wrocław/ Uniwersytet Medyczny uruchamia studia łączące medycynę z nowymi technologiami

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

"Startupy w obszarze medycznym - koncepcje i możliwości” - to nazwa nowego kierunku studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. To oferta dla osób, które chcą projektować innowacyjne rozwiązania problemów dotyczących zdrowia.

Jak napisano na stronie internetowej uczelni, studia adresowane są do szefów lub założycieli, jak i pracowników startupów medycznych oraz również do osób, które dopiero planują uruchomić lub rozszerzyć działalność istniejącego startupu.

„Zajęcia adresujemy do tych, którzy interesują się branżą MedTech i chcą szukać medycznych problemów, które można rozwiązać przy wykorzystaniu nowych technologii; którym zależy na tym, aby proponowane rozwiązania były pomocne pacjentom, lekarzom, studentom oraz naukowcom zajmującym się medycyną, farmacją, naukami o zdrowiu czy ogólnie pojętymi naukami o życiu” - mówi cytowana w komunikacie kierownik studiów dr Agnieszka Siennicka, adiunkt Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW.

„+Startupy w obszarze medycznym - koncepcje i możliwości+ to pierwszy tego typu kierunek w kraju. Zajęcia potrwają dwa semestry, a nauczanie będzie przede wszystkim praktyczne. Słuchacze dowiedzą się, jak wyszukiwać i identyfikować problemy (kliniczne, naukowe, organizacyjne czy dydaktyczne), z którymi boryka się współczesny sektor zdrowia, a o istnieniu których często nawet nie wiedzieli” - czytamy w komunikacie.

Na zakończenie studiów każdy słuchacz przygotuje projekt dyplomowy, który będzie kompletnym pomysłem, możliwym do wykorzystania w obszarze e-health lub pokrewnym. Zostanie on utworzony w ramach indywidualnej współpracy z promotorem lub wybranym ekspertem.(PAP)

Roman Skiba

ros/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024