Uczelnie i instytucje

Port Lotniczy Lublin rozpoczął współpracę z Akademią WSEI

22.05.2020. Port Lotniczy Lublin. PAP/Wojtek Jargiło
22.05.2020. Port Lotniczy Lublin. PAP/Wojtek Jargiło

Port Lotniczy Lublin podpisał umowę o współpracy z Akademią WSEI. Oprócz organizacji wspólnych konferencji i badań naukowych, studenci będą mogli realizować na lotnisku praktyki i staże – przekazał w środowym komunikacie rzecznik portu lotniczego Piotr Jankowski.

Rzecznik podał, że w środę została zawarta umowa między Portem Lotniczym Lublin a Lubelską Akademią WSEI. Porozumienie obejmuje m.in. współorganizowanie wizyt studyjnych i spotkań, organizację seminariów, konferencji naukowych, kongresów i szkoleń. Umowa dotyczy także pozyskiwania funduszy na badania oraz opracowywania wspólnych przedsięwzięć.

„Poprzez tę umowę, nasza uczelnia staje się integralną częścią ekosystemu lotniczego, otwierając nowe perspektywy dla naszych studentów, pracowników oraz partnerów biznesowych” – podkreślił rektor uczelni prof. Marek Opielak, cytowany w komunikacie.

Studenci Wydziału Transportu i Informatyki oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych będą mogli realizować praktyki i staże na lubelskim lotnisku. „Umowa umożliwia też spółce Port Lotniczy Lublin rozpowszechnianie ofert pracy wśród studentów” – dodano.

Jak podkreślono w komunikacie, to nie pierwsza tego typu umowa z lubelskimi uczelniami. „Cieszę się, że możemy służyć mieszkańcom regionu również w ten sposób, dzieląc się profesjonalną wiedzą naszych pracowników” - zaznaczył prezes spółki Andrzej Hawryluk.

Port Lotniczy Lublin pierwszych pasażerów przyjął 17 grudnia 2012 r. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty wielkości boeinga 767 czy airbusa A310. Jest spółką akcyjną, której wyłącznymi akcjonariuszami są jednostki samorządu terytorialnego: województwo lubelskie, gmina Lublin, gmina miejska Świdnik i powiat Świdnik. W ub.r. z lotniska odprawiono 399 tys. pasażerów.(PAP)

Nauka w Polsce, Gabriela Bogaczyk

gab/ skr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

  • Fot. Adobe Stock

    FNP przeznaczy 178 mln zł na projekty badawcze zakładające skuteczny transfer wiedzy lub technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera