Do 25 marca czas na zgłoszenia do Studenckiego Nobla

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Studenci, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi czy społecznymi do 25 marca mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Studencki Nobel. To już 15. edycja wydarzenia, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

W tegorocznej, piętnastej edycji konkursu statuetki zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne; działalność społeczna. Każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Do konkursu mogą zgłaszać się studenci państwowych lub prywatnych uczelni, zarówno studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich, jak i uzupełniających magisterskich lub jednolitych magisterskich.

Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna i artystyczna, współpraca z prasą naukową, a także działalność w samorządzie studenckim i w organizacjach studenckich.

W ubiegłym roku w szranki stanęło 840 uczestników i uczestniczek. W kategorii dziennikarstwo i literatura zwyciężyła Maria Lipińska, nauki społeczne - Andrzej Porębski, medycyna i farmacja - Natalia Sauer, sztuka - Olena Matoshniuk, nauki przyrodnicze i energetyka - Magdalena Trusińska, nauki ekonomiczne - Jarosław Pawlik, nauki techniczne - Mateusz Krzyziński, działalność społeczna - Jakub Wojtacha, fizyka i astronomia - Mikołaj Zawadzki.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://studenckinobel.info/ (PAP)

Nauka w Polsce

ekr/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Wrocławska

    Studenci Politechniki Wrocławskiej konstruują bezzałogową łódź, która ma przepłynąć Atlantyk

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ VIII edycja programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła" na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera