Nauka dla Społeczeństwa

21.04.2024
PL EN
04.03.2024 aktualizacja 04.03.2024

Ruszyła 30. edycja wiosennych targów pracy Politechniki Śląskiej

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

W poniedziałek rozpoczęła się 30. edycja Wiosennych, Inżynierskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności organizowanych przez Politechnikę Śląską. Wydarzenie jest skierowane m.in. do studentów stojących przed wyborem dalszej ścieżki kariery; odbywa się w trybie hybrydowym.

"Wiosenne Targi 2024 to spotkania z przedsiębiorcami, którzy wybierają rekrutowanie pracowników spośród uczestniczących w targach studentów i absolwentów śląskich uczelni (...) Podczas targów zainteresowani kandydaci mogą skonsultować dokumenty aplikacyjne, zasięgnąć informacji od specjalistów na temat możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także wymagań i potrzeb pracodawców" - podkreślił w informacji prasowej rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Jak podała uczelnia, od 4 do 11 marca będzie można uczestniczyć w targach online na stronie https://targipracypolsl.webexpo.pl, natomiast stacjonarnie 11 marca w godzinach od 9.00 do 15.00 w hali "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Na targach obecne będą urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne oraz centra przedsiębiorczości. Swoją ofertę zaprezentują również organizacje studenckie i koła naukowe.

Według organizatorów, to idealna okazja do nawiązania kontaktu pracodawców i organizacji z potencjalnymi kandydatami do pracy, a także osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej.

Targi są skierowane do studentów, absolwentów i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz innych uczelni wyższych, a także uczniów szkół średnich podejmujących decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

"Jubileuszowa edycja targów łączy się z ustanowieniem roku 2024 – decyzją Senatu RP – Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Politechnika Śląska aktywnie włącza się w obchody tego wydarzenia, ważnego dla polskiej nauki, gospodarki i edukacji. Czynimy wiele starań w zakresie popularyzowania oraz przekazywania wiedzy ekonomicznej nie tylko społeczności akademickiej, ale także naszego otoczenia, a Targi są do tego doskonałą okolicznością" - zaznaczył rektor.

Z programem targów można się zapoznać na stronie: https://events.polsl.pl/targipracy/

Koordynatorami wydarzenia są: uczelniane Biuro Karier Studenckich oraz Samorząd Studencki.(PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024