Uczelnie i instytucje

Jubileuszowe Dni NCN – już w maju w Bydgoszczy

21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski
21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

W połowie maja w Bydgoszczy odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN). Doroczne wydarzenie na temat grantowego know-how to okazja do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi ubiegania się o finansowanie badań w NCN, ich realizacji i rozliczenia.

Do udziału zaproszeni są studenci, doktoranci i naukowcy pracujący w polskich jednostkach. W programie znalazły się spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. Wstęp na wydarzenia odbywające się pierwszego dnia (15.05) jest otwarty, a na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która ma ruszyć 3 kwietnia – poinformowało NCN w przesłanym komunikacie.

Dni NCN odbywają się raz w roku, każdorazowo w innym mieście akademickim. Tym razem wydarzenie odbędzie się w murach Politechniki Bydgoskiej.

"Przyjeżdżamy do Bydgoszczy, żeby zachęcić naukowców z regionu do ubiegania się o granty, podpowiedzieć im, w którym konkursie i na co mogą otrzymać środki, a także pomóc im efektywnie przygotować poprawny wniosek o grant. Zależy nam na tym, aby badacze województwa kujawsko-pomorskiego aktywnie uczestniczyli w naszych konkursach i coraz częściej zdobywali granty" – podkreślił dyrektor NCN prof. Krzysztof Jóźwiak, cytowany w informacji.

Rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski podkreślił, że organizacja jubileuszowej edycji Dni NCN w Bydgoszczy to duże wyróżnienie. „Wydarzenie wpisuje się w szereg podejmowanych przez nas działań na rzecz wzmocnienia potencjału akademickiego naszego miasta i regionu” – powiedział, również cytowany przez NCN.

Pierwszego dnia, 15 maja, zaplanowano m.in. wykłady naukowców pracujących w bydgoskich uczelniach oraz spotkanie otwarte z udziałem członków Rady NCN, którzy odpowiedzą na najczęstsze pytania dotyczące konkursów NCN (m.in. jakie badania finansuje NCN, jak skonstruowana jest oferta konkursowa, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu wniosku, kto ocenia projekty i decyduje o przyznaniu grantów).

Nie zabraknie praktycznych warsztatów prowadzonych m.in. przez koordynatorów dyscyplin NCN, którzy na co dzień odpowiadają za organizację procesu oceny wniosków w konkursach. Drugiego dnia, 16 maja, poprowadzą oni warsztaty w formie tzw. mock panelu, czyli ćwiczebnego posiedzenia zespołu ekspertów.

Ponadto podczas Dni NCN w Bydgoszczy po raz pierwszy zostaną zorganizowane interaktywne warsztaty dotyczące zasad tworzenia planu zarządzania danymi, które mają pomóc uczestnikom skutecznie planować, gromadzić i udostępniać dane zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami FAIR.

Jak podało NCN, gospodarzem tegorocznych Dni NCN jest Politechnika Bydgoska, we współpracy z Prezydentem Miasta Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Akademią Muzyczną im. Filipa Nowowiejskiego, Akademią Kujawsko-Pomorską, Bydgoską Szkołą Wyższą, Wyższą Szkołą Gospodarki, Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetem WSB Merito Bydgoszcz oraz Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

Szczegóły - na stronie wydarzenia. 

Nauka w Polsce

akp/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.24 Minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Art Service

    Minister nauki: część ośrodków akademickich czeka konsolidacja

  • 24.05.2024. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny dr hab. Adam Bodnar (C) odbiera tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego w auli im. prof. Wacława Szuberta UŁ w Łodzi, 24 bm. Obok rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska (L) oraz prof. dr hab. Krzysztof Skotnicki (P) z Zakładu Prawa Konstytucyjnego Porównawczego Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Wydarzenie towarzyszy uroczystemu posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Łódzkiego w 79. rocznicę utworzenia uczelni. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Adam Bodnar z tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera