Historia i kultura

MKiDN: Ogłoszono wyniki naboru do programu "Ochrona zabytków archeologicznych"

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu "Ochrona zabytków archeologicznych". Ponad 1,6 mln zł zostanie przekazanych na realizację 21 zadań, które w tym roku otrzymały dofinansowanie. Wybrane projekty będą realizowane w trybie jedno i dwuletnim.

W ramach programu "Ochrona zabytków archeologicznych" z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowane są m.in. prace dotyczące rozpoznania i dokumentacji zasobów dziedzictwa archeologicznego, a także opracowania i publikacje wyników przeprowadzonych badań archeologicznych – poinformowano na stronie MKiDN.

Najwyższe dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymały: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu na realizację projektu "Chaławy, stanowisko 15. Późny neolit nad środkową Wartą" – 52 tys. zł (2024) i 100 tys. zł (2025); Fundacja Monumenta Archaeologica Barbarica na projekt "Raczkowice. Największe cmentarzysko kultury przeworskiej w międzyrzeczu Warty i Pilicy" – 89 tys. (2024) i 62 tys. zł (2025); Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na realizację projektu "Osada i cmentarzysko kultury pucharów lejkowatych w Markowicach na Kujawach" – 53 tys. zł (2024) i 51 tys. zł (2025); Uniwersytet Warszawski na "Średniowieczne cmentarzyska kurhanowe północno-zachodniej Białorusi. Opracowanie znalezisk ze zbiorów PMA w Warszawie" – 100 tys. zł; Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu na "Publikację wyników badań skandynawskiej osady w Janowie Pomorskim w ramach cyklu Studia nad Truso, tom V" – 79 tys. zł.

Odwołania od wyników naboru wnioskodawcy mogą składać do 19 kwietnia.(PAP)

Tomasz Szczerbicki

szt/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera