Można się zgłaszać do XII edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Młodzi dziennikarze i studenci, którzy mają na swoim koncie publikacje dziennikarskie i współpracują z mediami mogą do 31 maja zgłosić się do programu stypendialnego im. Leopolda Ungera i wygrać nagrodę pieniężną lub staże w Belgii i w Polsce.

Stypendium im. Leopolda Ungera przeznaczone jest dla studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35. roku życia. Aby wziąć udział w programie, należy przedstawić swoje artykuły poruszające tematy publicystyczne, które zostały opublikowane w różnych mediach, w tym studenckich i internetowych. Publikacje mogą stanowić też efekt staży dziennikarskich autorów.

Za utwór publicystyczny spełniający kryteria dziennikarstwa poważnego można otrzymać stypendium w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. złotych. Praca powinna być ukończona, opublikowana w ostatnim roku kalendarzowym i wcześniej niepublikowana.

Ponadto do zdobycia są cztery atrakcyjne staże dziennikarskie. Stypendium w formie dwutygodniowego stażu oferuje redakcja belgijskiego dziennika „Le Soir” w Brukseli.

Stypendium w formie miesięcznego stażu można odbyć w dwóch warszawskich redakcjach: dziennika „Gazeta Wyborcza” i tygodnika „Polityka”. Również miesięczny staż czeka na stypendystę w biurze prasowym Forum Ekonomicznego w Warszawie.

Nabór wniosków w XII edycji stypendium trwa od 1 kwietnia do 31 maja 2024 roku. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową - stypendium.unger@umcs.lublin.pl

Szczegóły dotyczące przyznawania Stypendium w tym Regulamin i Wniosek znajdują się pod załączonym linkiem. 

Stypendium im. Leopolda Ungera to cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez rodzinę patrona, który został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do tej pory wyłoniono 61 Laureatów, którzy mieli możliwość realizacji projektów reportażowych, szlifowania warsztatu pod okiem doświadczonych praktyków i rozwoju pasji dziennikarskiej.

Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera