Prof. Krzysztof Jóźwiak i system grantowy - w kolejnym spotkaniu z cyklu "Co tam PANie w polityce (naukowej)?"

Warszawa, 14.02.2024. Dyrektor NCN Krzysztof Jóźwiak podczas konferencji prasowej nt. przyszłości NCN w siedzibie MNiSW (jm) PAP/Piotr Nowak
Warszawa, 14.02.2024. Dyrektor NCN Krzysztof Jóźwiak podczas konferencji prasowej nt. przyszłości NCN w siedzibie MNiSW (jm) PAP/Piotr Nowak

W najnowszej części cyklu "Co tam PANie w polityce (naukowej)?" gościem prof. Dariusza Jemielniaka będzie prof. Krzysztof Jóźwiak. Rozmowa będzie dotyczyła systemu grantowego w polskiej nauce.

W podkaście „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” prof. Dariusz Jemielniak rozmawia z gośćmi o kwestiach związanych z polityką naukową. Spotkania można oglądać na żywo na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych: Facebook, LinkedIn i YouTube. Widzowie i słuchacze mogą zadawać uczestnikom dyskusji własne pytania w trakcie transmisji.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18:00.

Wiceprezes PAN prof. Dariusz Jemielniak porozmawia w podkaście prof. Krzysztofem Jóźwiakiem, dyrektorem Narodowego Centrum Nauki.

Krzysztof Jóźwiak, profesor nauk farmaceutycznych specjalizujący się w chemii leków, jest kierownikiem Zakładu Biofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i członkiem Komisji Nauk Medycznych przy lubelskim oddziale PAN. W NCN pełnił różne funkcje, był m.in. członka Komisji do spraw Współpracy Międzynarodowej, Komisji Nauk o Życiu, a także członka Rady NCN. Dyrektorem Narodowego Centrum Nauki został 31 października 2023 r.

Naukowcy będą rozmawiali o systemie grantowym, planowanych zmianach i kontrowersjach wokół przyznawania środków finansowych na badania podstawowe.

Patronami medialnymi cyklu są serwis Nauka w Polsce oraz Forum Akademickie.

Nauka w Polsce

abu/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska

    Politechnika Gdańska organizuje Bałtycki Festiwal Nauki

  • UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Źródło: materiały prasowe

    URK zaprasza do wspólnego świętowania Ogólnopolskich Dni Owada

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera