Perełki z europejskich zbiorów podczas Pikniku Archiwalnego w Warszawie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Cenne dokumenty archiwalne zjednoczonej Europy - i nie tylko - prezentowane będą 8 czerwca podczas XIV Warszawskiego Pikniku Archiwalnego.

W ramach pikniku ambasady krajów europejskich, najważniejsze archiwa państwowe i instytucje zaprezentują w warszawskim Pałacu Staszica cenne dokumenty archiwalne ze swoich zbiorów.

Zwiedzający będą mogli m.in. zobaczyć ważne dokumenty związane z Unią Europejską z archiwum prezydenta RP, fotografie i ilustracje prezentujące europejską modę lat 20. i 30. z Narodowego Archiwum Cyfrowego, szyfrogramy bitwy Warszawskiej 1920 r. Archiwalne wydania Ilustrowanego Kuriera Codziennego czy skarby z biblioteki Politechniki Warszawskiej.

W programie również warsztaty z repusowania (zdobienia wyrobów z blachy), prezentacja pasów słuckich, pokaz tańców historycznych, koncert chóru UW oraz koncert kwartetu wokalnego, a także przedstawienie teatralne.

Organizatorami wydarzenia są Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Archiwalne.

Głównym celem i zamierzeniem organizatorów jest zwrócenie uwagi na niezwykle cenne i ciekawe materiały, jakie znajdują się w archiwach.

Piknik potrwa od g. 10 do 16:30.

PAP Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wielkopolskie/ Osada z czasów kultury łużyckiej znaleziona na odkrywce pod Koninem

  • Fot. Adobe Stock

    Premiera IV tomu monografii "Łódź poprzez wieki. Historia miasta" - w piątek

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera