Uczelnie i instytucje

Jerzy Małachowski został dyrektorem NCBR

 07.05.24 Na zdjęciu Jerzy Małachowski. PAP/Jarek Praszkiewicz
07.05.24 Na zdjęciu Jerzy Małachowski. PAP/Jarek Praszkiewicz

Jerzy Małachowski został w piątek powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przez ministra nauki Dariusza Wieczorka.

Do tej pory - od 7 marca br. - prof. Małachowski sprawował funkcję pełniącego obowiązki dyrektora NCBR.

Jak poinformowało w piątek NCBR, powołanie prof. Jerzego Małachowskiego na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest wynikiem konkursu, który przeprowadziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dariusz Wieczorek pogratulował wygrania konkursu profesorowi oraz powiedział, że "jego doświadczenie oraz dotychczasowa bogata kariera naukowa pomogą w podjęciu wyzwań, przed jakimi stoi instytucja" - podano w komunikacie.

"Przede mną cztery lata intensywnej kadencji, w czasie której chcę uczynić NCBR organizacją nowoczesną, transparentną i skuteczną. Moimi priorytetami są uporządkowanie oraz usprawnienie procesów oraz zbliżenie świata nauki do biznesu" - zapowiedział cytowany w komunikacie prof. Małachowski.

Prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tytuł profesora w dziedzinie nauk technicznych uzyskał w 2019 roku. Specjalizuje się w takich obszarach, jak metody komputerowe mechaniki, inżynieria biomedyczna, inżynieria obliczeniowa. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia naukowe został wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi, a w roku 2011 otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej. Od 2016 r. do chwili obecnej jest dziekanem Wydziału Inżynierii Mechanicznej WAT.

NCBR zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 2024 r. wróciło pod nadzór ministra nauki. Wcześniej nadzór nad instytucją sprawował minister właściwy ds. rozwoju regionalnego.(PAP)

Nauka w Polsce

jls/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera