Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Uniwersytet medyczny zadebiutował w Impact Rankings

fot.: materiały prasowe uczelni
fot.: materiały prasowe uczelni

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu po raz pierwszy został sklasyfikowany w Impact Rankings 2024, zajmując w zestawieniu miejsce w przedziale 1001-1500. Udział w tym rankingu pozwala oceniać uczelniom nie tylko osiągnięcia akademickie, ale przede wszystkim mierzyć ich wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju.

Uczelnia poinformowała w czwartek w komunikacie, że w tegorocznej edycji rankingu Impact Rankings sklasyfikowano 25 uczelni z Polski. Najwyższe miejsce z uczelni w Polsce zajął Uniwersytet Gdański (301-400). Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, ex aequo z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, znalazł się na pozycji 1001-1500 w świecie. W tym roku w rankingu Impact Rankings znalazły się tylko trzy polskie uczelnie medyczne - napisano w komunikacie.

"Nasze pojawienie się w rankingu to efekt świadomie podjętych i konsekwentnie realizowanych działań. Dziś już doskonale rozumiemy, że poza procesem dydaktycznym, naukowym, a w naszym przypadku – jako uczelni medycznej – także klinicznym, spoczywa na nas także zadanie pozytywnego wpływu na nasze otoczenie" - powiedział cytowany w komunikacie dr hab. Tomasz Zatoński prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, który zainicjował dwa lata temu doroczny Raport Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Jak podano, udział w rankingu Impact Rankings pozwala oceniać uczelniom nie tylko osiągnięcia akademickie, ale przede wszystkim mierzyć ich wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Takie całościowe podejście umożliwia późniejszą ocenę działań podejmowanych przez uczelnię na rzecz społeczeństwa, środowiska oraz gospodarki lokalnej i krajowej.

"Zaangażowanie w promowanie zdrowia i dobrostanu społeczności akademickiej, tworzenie godnych warunków pracy oraz wspieranie wzrostu gospodarczego to wskaźniki, które zostały najwyżej ocenione" - czytamy w komunikacie.

W kategorii "Dobre Zdrowie i Jakość Życia" wrocławska uczelnia zajęła miejsce 101-200 na świecie. W kategorii "Godna Praca i Wzrost Gospodarczy" - miejsce 401-600 na świecie. A w klasyfikacji "Dobra Jakość Edukacji" - miejsce 1001-1500.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Do lipca świętochłowicki szpital kształcił ponad 550 studentów kierunków medycznych

  •  Łódź, 09.08.2020. Ulica Piotrkowska o zachodzie słońca. PAP/Grzegorz Michałowski

    Premiera IV tomu monografii "Łódź poprzez wieki. Historia miasta" - w piątek

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera