Uczelnie i instytucje

Kierunek lekarski, psychologia, informatyka wśród najbardziej obleganych na wrocławskich uczelniach

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Kierunek lekarski w wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz informatyka stosowana na Politechnice Wrocławskiej to przykłady najbardziej obleganych kierunków studiów na uczelniach w stolicy Dolnego Śląska.

Na wrocławskich uczelniach dobiega końca pierwsza tura rekrutacja studentów na rok akademicki 2024/2025.

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu na nowych studentów czeka 2,1 tys. miejsc – w tym 1,6 tys. na kierunkach stacjonarnych i 500 na studiach zaocznych. Najbardziej obleganym w tym roku na tej uczelni jest kierunek lekarski w filii w Wałbrzychu. O jeden indeks stara się tam 32 kandydatów. We Wrocławiu zaś jest 14 chętnych na jedno miejsce na kierunku lekarskim. Popularnością cieszy się też analityka medyczna, gdzie o jedno miejsce stara się sześć osób, dietetyka – również sześcioro kandydatów do jednego indeksu oraz pielęgniarstwo – sześć osób na miejsce.

Na Uniwersytecie Wrocławskim, podobnie jak w latach ubiegłych, największym zainteresowaniem cieszy się psychologia. O jeden indeks walczy tu 25 osób. W tym roku podanie o przyjęcie na ten kierunek złożyło ponad 2,7 tys. osób. Popularnością cieszy się też koreanistyka – na ten kierunek przyjmowanych jest jedynie 24 studentów, co powoduje, że na jedno miejsce przypada 14 kandydatów. Niemal 10 osób na miejsce jest na kierunkach chemia i toksykologia sądowa (przyjmowanych jest 30 studentów na rok) oraz komunikacja wizerunkowa (przyjmowanych jest 100 studentów na rok).

W tym roku Uniwersytet Wrocławski na wszystkie rodzaje studiów przyjmie łącznie ponad 14,7 tys. osób.

Na Politechnice Wrocławskiej dla studentów studiów pierwszego stopnia przygotowano w tym roku 6,7 tys. miejsc na 59 kierunkach. Największą popularnością cieszą się informatyka stosowana, automatyka i robotyka oraz matematyka i analiza danych – przekazał PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.(PAP)

pdo/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera