Ponad 218 tys. studentów korzysta już z mLegitymacji - informuje Ministerstwo Cyfryzacji w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Przypomina, że elektroniczna legitymacja ułatwia codzienne życie zapewniając szybki dostęp do zniżek bez obaw o zgubienie czy zniszczenie dokumentu.
mLegitymacja to aplikacja w smartfonie, potwierdzająca, że student ma legitymację studencką - jest jej cyfrową wersją, ma taką samą moc prawną. Poświadcza uprawnienia do różnych zniżek, m.in. ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych czy biletów do kina czy teatru. Jest częścią aplikacji mObywatel.
Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, duża część uczelni wyższych już wprowadziła mLegitymację, a kolejne systematycznie dołączają do programu.
Wskazuje, że korzystanie z mLegitymacji niesie za sobą wiele korzyści: nie ma ryzyka zgubienia lub zniszczenia dokumentu, mLegitymacja jest zawsze dostępna w telefonie, umożliwia potwierdzenie tożsamości i przynależności do uczelni, jest to rozwiązanie przyjazne środowisku.
Aby dodać mLegitymację do aplikacji mObywatel należy: sprawdzić dostępność mLegitymacji na uczelni (można to zrobić np. w aplikacji USOS), przygotować kod QR oraz hasło do aktywacji, zeskanować kod QR lub wpisać hasło do aplikacji mObywatel.
Więcej informacji na temat mLegitymacji oraz innych funkcji aplikacji mObywatel można znaleźć na oficjalnej stronie mObywatel 2.0. (PAP)
Nauka w Polsce
dsr/ mark/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.