Warmińsko-mazurskie/ Studenci medycyny mogą ubiegać się o stypendia od samorządu

Budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (mr) PAP/Tomasz Waszczuk
Budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (mr) PAP/Tomasz Waszczuk

Do 20 listopada studenci medycyny mogą ubiegać się o stypendium naukowe od samorządu woj. warmińsko-mazurskiego. Po stypendium młodzi medycy będą zobowiązani do odbycia stażu w placówkach medycznych wskazanych przez samorząd regionu.

O stypendium w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie mogą się starać studenci medycyny z IV, V lub VI roku studiów odbywanych w którejś z polskich uczelni. Chcący dostać stypendium nie mogą powtarzać roku i mieć średnią ocen na poziomie mnie mniejszym, niż 4,0.

Samorząd warmińsko-mazurskiego na stypendia zarezerwował w sumie 225 tys. zł.

Studenci, którzy skorzystają ze wsparcia samorządu regionu będą zobowiązani do odbycia stażu w placówkach wskazanych przez region. Samorząd oczekuje, że młodzi lekarze będą się specjalizować z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatrii, geriatrii, neurologii, neurologii dziecięcej, onkologii klinicznej, medycyny ratunkowej oraz położnictwa i ginekologii.

Studenci korzystający z programu będą odbywać specjalizację m.in. w Wojewódzkim Szpitale Specjalistycznym w Olsztynie, Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Elblągu, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie czy Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. (PAP)

jwo/ mick/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera