Kalisz/ Konferencja o bezpieczeństwie z udziałem 270 naukowców z kraju

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Ponad 270 naukowców z całej Polski weźmie w Kaliszu udział w II Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie. W trakcie rozpoczynającego się w środę sympozjum odbędzie się 14 paneli, wśród nich sesja popularnonaukowa otwarta dla mieszkańców Kalisza.

Uniwersytet Kaliski – jak powiedział PAP rzecznik prasowy uczelni Jakub Banasiak – w środę i czwartek stanie się miejscem wymiany myśli i informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Na konferencji spotkają się naukowcy z 13 uniwersytetów, 10 akademii, w tym Akademii Policji, Akademii Pożarniczej, Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Sztuki Wojennej.

„W Kaliszu będą reprezentowane wszystkie liczące się uczelnie, które mają naukowców badających zagadnienia związane z bezpieczeństwem” – powiedział.

Celem sympozjum będzie dyskusja na temat bezpieczeństwa w każdym wymiarze życia, począwszy od cyberbezpieczeństwa przez bezpieczeństwo fizyczne, zdrowotne, ekonomiczne, ekologiczne, hybrydowe, graniczne i społeczne.

Poza panelami dotyczącymi zagadnień związanych z kształceniem w naukach o bezpieczeństwie, odbędzie się również sesja popularnonaukowa dla mieszkańców Kalisza. Udział w niej wezmą m.in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski oraz zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk.

Po jej zakończeniu organizatorzy zaplanowali pokaz. Będzie polegał na tym, że na specjalnie przygotowanym pobitewnym polu walki zostaną zaprezentowane współczesne zagrożenia sapersko – pirotechniczne.

Zorganizowana przez Uniwersytet Kaliski konferencja naukowa odbędzie się w środę na kampusie studenckim przy ul. Poznańskiej i w czwartek w Collegium Novum, przy ulicy Nowy Świat.(PAP)

Ewa Bąkowska

bak/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Psycholożka: nasz stosunek do zwierząt przekłada się na nasze relacje z ludźmi

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera