Konferencja Zagraniczni Absolwenci Uczelni Polskich na Rynku Pracy - w grudniu w Krakowie

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci zagraniczni uczelni z Polski? Z jakimi mierzą się wyzwaniami? W jakich obszarach odnoszą sukcesy? Te i inne zagadnienia poruszą uczestnicy konferencji Zagraniczni Absolwenci Uczelni Polskich na Rynku Pracy.

Dwudniowa konferencja rozpocznie się 2 grudnia w Krakowie. Organizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na konferencji spotkają się przedstawiciele środowisk akademickich, administracyjnych, biznesowych oraz organizacji wspierających edukację i współpracę międzynarodową, a także Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego czy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania rosnącej roli edukacji uniwersyteckiej w globalnym kontekście.

W programie zaplanowano m.in. prezentację sukcesów zagranicznych absolwentów polskich uczelni, analizę rynku pracy z perspektywy globalnej i krajowej, debatę rektorów na temat umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, dyskusję na temat wyzwań i możliwości dla zagranicznych absolwentów w Polsce.

"W dobie globalizacji i rosnącej mobilności edukacyjnej umiędzynarodowienie naszych uczelni staje się wyzwaniem oraz szansą na wzmocnienie pozycji Polski na mapie naukowej i gospodarczej świata. Coraz więcej studentów z zagranicy wybiera nasze uniwersytety, a decyzja o pozostaniu w Polsce po studiach stanowi wyraz uznania dla jakości edukacji oraz możliwości, jakie oferuje nasz kraj. Konferencja będzie doskonałą okazją do zaprezentowania karier zawodowych zagranicznych absolwentów uczelni polskich oraz do dyskusji na temat przyszłości umiędzynarodowienia szkół wyższych" - podkreśla prof. Jerzy Lis, Rektor AGH w Krakowie.

Program wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera