Uczelnie i instytucje

Gdańsk/ PG uruchamia nową formułę "studiuj i pracuj"

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Gdańska od przyszłego roku uruchomi nową formułę "studiuj i pracuj" na studiach II stopnia na kierunku Naval Architecture and Offshore Structures. Studenci, którzy połączą naukę z pracą zawodową, będą mogli liczyć na elastyczny harmonogram i wsparcie ze strony wykładowców.

Biuro prasowe Politechniki Gdańskiej poinformowało o nowej formule studiów, która będzie polegała na łączeniu zajęć na uczelni z pracą zawodową lub z prowadzonymi badaniami naukowymi.

Projekt będzie realizowany na studiach drugiego stopnia na kierunku Naval Architecture and Offshore Structures prowadzonym w języku angielskim na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

"Naszą ofertę wyróżnia połączenie elastycznego harmonogramu, współpracy z branżą oraz możliwości realizacji zajęć i projektów po angielsku, co otwiera drzwi do międzynarodowej kariery" – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Instytutu Budowy Okrętów prof. Wojciech Litwin.

Formuły "studiuj i pracuj" lub "studiuj i prowadź badania" pozwolą dostosować ścieżkę rozwoju do indywidualnych potrzeb zawodowych studentów, natomiast współpraca z przemysłem umożliwia realizację projektów inspirowanych przez pracodawców.

"Studenci, którzy łączą naukę z pracą zawodową, mogą liczyć na elastyczny harmonogram i wsparcie ze strony wykładowców. Program został tak zaplanowany, aby umożliwić równoczesne zdobywanie doświadczenia zawodowego i kontynuowanie nauki. Dodatkowo oferowane są zajęcia zdalne w trybie wieczorowym, które pozwalają na efektywne zarządzanie czasem" - wyjaśniał prof. Litwin.

Program studiów adresowany jest do absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz pokrewnych kierunków.

Trzysemestralne studia obejmują trzy profile, których otwarcie zależy od liczby chętnych: "kadłubowy" – obejmujący hydromechanikę i konstrukcję kadłuba, "maszynowy" – koncentrujący się na napędzie i wyposażeniu statków, oraz "morskie siłownie wiatrowe", który dotyczy projektowania i eksploatacji morskich elektrowni wiatrowych.

Prof. Litwin podkreślił, że rozmowy ze studentami pozwoliły zidentyfikować dwa główne powody, dla których często rezygnują oni ze studiów II stopnia. "Wielu absolwentów już pracuje w branży, osiąga stabilizację finansową i rozważa studia zaoczne. Dodatkowo panuje przekonanie, że studia magisterskie nie wniosą znaczącej wartości" - powiedział i dodał, że nowa formuła "pracuj i studiuj" obala ten mit, oferując połączenie studiów prowadzonych w języku angielskim z możliwością pracy zawodowej lub prowadzeniem badań naukowych mając w perspektywie dalszej studia doktoranckie.

Rekrutacja rozpocznie się w styczniu 2025 roku. (PAP)

Nauka w Polsce

pm/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe AGH

    USA/ Rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę satelitę HYPE z AGH

  • 13.06.2023. Tabliczka informacyjna na budynku Szkoły Głównej Handlowej - SGH w Warszawie. PAP/Albert Zawada

    Powstaje Centrum Badań nad Rodzinami i Generacjami w SGH

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera