Uczelnie i instytucje

Kalisz/ Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Kaliskim

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W nadchodzącym roku akademickim Uniwersytet Kaliski uruchamia nowe kierunki studiów z dziedziny medycyny, zdrowia i sportu.

Decyzją Senatu Uniwersytetu Kaliskiego Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu uruchamia nowe kierunki. W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2025/2026 znalazły się studia drugiego stopnia na kierunku ratownictwo medyczne o profilu praktycznym. Studia prowadzone będą w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Limit przyjęć ustalono na poziomie 30 osób na studia stacjonarne i 30 osób na niestacjonarne.

Nowe kierunki uruchomiono też na studiach podyplomowych. Są to dietetyka sportowa, edukacja zdrowotna, edukator diabetologiczny.

Zdaniem rektora UK prof. Andrzeja Wojtyły rozszerzenie oferty edukacyjnej jest odpowiedzią na realne potrzeby rynku pracy i dynamicznie zmieniające się wyzwania współczesnej medycyny oraz zdrowia publicznego.

„Jako uczelnia akademicka odpowiadamy nie tylko na zapotrzebowanie pracodawców, ale także na potrzeby naszych studentów, dając im konkretne narzędzia do pracy w zawodach przyszłości” – powiedział prof. Wojtyła.

Uczelnia oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe. Do wyboru są m.in. kierunki: lekarski, prawo, dietetyka, ratownictwo medyczne, położnictwo, pielęgniarstwo, kosmetologia, fizjoterapia, logistyka, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, geopolityka, inżynieria technologii medycznych, informatyka, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.

Rekrutacja na UK jest na półmetku. Kandydaci na studia stacjonarne mają czas do 25 lipca, na studia niestacjonarne – do 29 sierpnia.

Ewa Bąkowska (PAP)

bak/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 12.05.2021. Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. PAP/Albert Zawada

    UW powołał do życia Biuro ds. Bezpieczeństwa; to pokłosie zabójstwa portierki z maja

  • Fot. Adobe Stock

    Łukasiewicz-AI nowym ośrodkiem badawczym dot. sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera