Uczelnie i instytucje

Kraków/ Uniwersytet Jagielloński organizuje Alumnalia - zjazd absolwentów uczelni

Kraków, 25.02.2021. Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Gołębiej w Krakowie, 25 bm. Główny budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego został oddany do użytku w 1887 roku. (olm) PAP/Łukasz Gągulski
Kraków, 25.02.2021. Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Gołębiej w Krakowie, 25 bm. Główny budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego został oddany do użytku w 1887 roku. (olm) PAP/Łukasz Gągulski

Uniwersytet Jagielloński organizuje pierwsze w swojej historii Alumnalia, czyli zjazd absolwentów uczelni. Wydarzenie zaplanowane na wrzesień zostało zainicjowane z myślą o tych, którzy z sentymentem wracają do czasów studenckich i chcą jeszcze raz poczuć ich klimat.

„Wierzymy, że tegoroczne Alumnalia to świetna okazja, by wrócić na UJ – nie tylko wspominać studia, ale też na nowo poczuć atmosferę uczelni, spotkać znajomych i nawiązać nowe kontakty. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się początkiem wielu kolejnych inicjatyw, które będą łączyć absolwentów z Uniwersytetem na różnych płaszczyznach – towarzyskiej, naukowej i zawodowej” – podkreślił rektor UJ prof. Piotr Jedynak, cytowany w informacji uczelni.

Pierwsze Alumnalia odbędą się od 12 do 14 września br. i mają być inspirowane formułą studenckich Juwenaliów. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Collegium Maius, Biblioteki Jagiellońskiej oraz uniwersyteckiej winnicy, rejs do Tyńca, spacery tematyczne po Krakowie, grę w kręgle oraz zabawę taneczną. Specjalne spotkania zorganizują również poszczególne wydziały. Kulminacyjnym punktem programu będzie spotkanie w Auditorium Maximum, któremu będzie towarzyszyć koncert, wykład, quiz i nauka poloneza.

Jak poinformował uniwersytet, celem wydarzenia jest integracja środowiska absolwenckiego, budowanie więzi z uczelnią oraz stworzenie okazji do wspomnień i wspólnego świętowania.(PAP)

juka/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera