Rozstrzygnięto konkurs na prace dyplomowe "Wrocławska Magnolia"

Podczas konkursu \"Wrocławska Magnolia\" wyróżniono studentów wrocławskich uczelni, którzy w swoich pracach dyplomowych najlepiej ujęli tematykę ochrony środowiska i przyrody. Konkurs zorganizowano już po raz drugi. Prace nagrodzono w trzech kategoriach: przyrodniczej, technologiczno-inżynierskiej i społeczno-ekonomicznej. Zwyciężyły trzy absolwentki wrocławskich uczelni.

TEMAT WIĄŻE STUDENTÓW Z MIASTEM

Jedną z tegorocznych laureatek \"Wrocławskiej Magnolii\" jest Elżbieta Banasiak z Akademii Rolniczej http://www.ar.wroc.pl/polish (kategoria przyrodnicza). Pisała ona o rozmieszczeniu i strukturze historycznych alei drzew we Wrocławiu.

Drugą laureatką została Magdalena Bafia, absolwentka Akademii Medycznej http://www.am.wroc.pl/du.html (kat. społeczno-ekonomiczna), która napisała pracę o narażeniu wrocławskich dzieci na tlenek węgla.

Trzecia to Małgorzata Niewiadomska z Politechniki Wrocławskiej http://www.pwr.wroc.pl (kat. technologiczno-inżynierska), autorka pracy o jakości wody pitnej.

Małgorzata Niewiadomska już znalazła pracę zgodną z kierunkiem jej studiów. Ma satysfakcję z powodu docenienia wysiłku włożonego w napisanie pracy. \"Wybierając temat pracy związany z Wrocławiem na pewno utożsamiamy się z miastem. Dużym osiągnięciem jest samo zdobycie tytułu magistra, a to, że doceniono wysiłek włożony w badania, to miły akcent. Plany na przyszłość wiążę z Wrocławiem\" - mówi laureatka.

MIASTO WYKORZYSTA PRACE STUDENTÓW

\"Te prace w przyszłości będą wykorzystane przez Urząd Miasta. Dotyczą one tej materii, którą na co dzień się zajmujemy. Wierzymy, że ci absolwenci będą podejmowali pracę właśnie w naszym mieście, chroniąc nasze środowisko\" - podkreśla wiceprezydent Wrocławia, Dawid Jackiewicz, który uważa, że konkurs pomoże związać emocjonalnie absolwentów uczelni ze stolicą Dolnego Śląska.

W trzech kategoriach \"Wrocławskiej Magnolii\" przyznano łącznie dziewięć nagród i trzy wyróżnienia.

PAP - Nauka w Polsce, Tomasz Rut

1 luty 2005

reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: człowiek nie ma powodu bać się wilków

  • Fot. Adobe Stock

    Przyrodnicy i aktywiści apelują do europosłów, by zagłosowali przeciwko osłabieniu ochrony wilka w UE

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera