Darmowy internet na rynku w Raciborzu

<p>Mieszkańcy 63-tysięcznego Raciborza na Śląsku oraz turyści mogą od kilku dni korzystać z darmowego, bezprzewodowego internetu na rynku i przyległych ulicach. Z inicjatywy lokalnego samorządu <strong>uruchomiono tam</strong> <strong>otwartą i powszechną strefę dostępu do sieci, tzw. hotspot.</strong></p>

"Chcieliśmy dorównać europejskim stolicom. Tam hotspoty są powszechne, stąd pomysł udostępnienia podobnego rozwiązania mieszkańcom Raciborza" - mówi Anita Tyszkiewicz-Zimałka z raciborskiego Urzędu Miasta.

Jedynym warunkiem skorzystania z bezpłatnego internetu jest posiadanie laptopa lub telefonu komórkowego wyposażonego w specjalną kartę, która umożliwia dostęp do sieci przez bezprzewodowe łącze radiowe.

Zasięg działającego od wtorku hotspotu obejmuje cały rynek i przyległe do niego ulice - Długą, Odrzańską oraz pobliski Plac Dominikański. Mieszkańcy tego obszaru mogą dodatkowo korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w domu.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i raciborskiej firmy Ostróg.NET, zajmującej się obsługą hotspotu. "Dla Urzędu Miasta nie generuje on żadnych kosztów, a dla firmy jest reklamą" - podsumowuje  Magdalena Czech-Majer z raciborskiego magistratu.

urząd kupił też kamerę internetową, dzięki której zainteresowani mogą przez 24 godziny podglądać, co dzieje się w centrum Raciborza. W tym celu należy wejść na stronę www.raciborz.pl/kamera.php.  OLA

PAP - Nauka w Polsce
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Strzelecki: coraz lepiej widać skalę problemu z wykorzystaniem AI w pisaniu publikacji

  • Fot. Adobe Stock

    EKG/ Wiceprezes PAN: Polska nie jest potęgą w IT; rodzynki nie świadczą o średniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera