Konferencja Media Przyszłości - w październiku w Warszawie | Nauka w Polsce

Konferencja Media Przyszłości - w październiku w Warszawie

Fot. strona konferencji

Jaką rolę odgrywają współczesne media? Jaki wpływ na istotę mediów mają nowe technologie, Big Data oraz sztuczna inteligencja? Jakie ryzyko dla dziennikarstwa niesie era algorytmów? Między innymi na te pytania odpowiedzą 11 października w Warszawie prelegenci konferencji Media Przyszłości.

Celem konferencji ma być zobrazowanie przyszłości mediów w dobie nowych technologii. Podczas wydarzenia pokazany ma być potencjał komunikacji wykorzystującej Big Data oraz sztuczną inteligencją integracja środowiska mediów, technologicznego oraz biznesowego.

Wśród poruszanych tematów będzie m.in. identyfikacja procesów gospodarczych za pomocą analizy Big Data, wykorzystanie Big Data oraz AI w systemie informacji prawnej, w usługach typu VOD. Będzie też mowa o tym, jak personalizować treści agencyjne w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem technologii.

Prelegentami będą: Łukasz Król - koordynator projektów cyfrowych w Kolegium Europejskim w Natolinie, Marcin Kleina z Wolters Kluwer Polska, Piotr Krauschar z Digital.CEO, dr hab. Wiesław Cetera z Uniwersytetu Warszawskiego, Paweł Laskowski z PBI, Nick Wrenn z zespołu News Partnerships Facebooka, a także Grzegorz Zajączkowski - programista i analityk.

Konferencja Media Przyszłości organizowana jest przez Polską Agencję Prasową z okazji jubileuszu 100-lecia działalności. PAP jest spadkobierczynią Polskiej Agencji Telegraficznej, utworzonej pod koniec 1918 roku przez Prezydium Rady Ministrów. We wrześniu 1939 roku ewakuowała się, wraz z rządem, do Londynu. W 1991 roku PAT i - działająca od 1944 roku w kraju PAP symbolicznie się połączyły.

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Program konferencji i formularz rejestracyjny można znaleźć na tej stronie.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: materiały prasowe organizatorów

    Debaty i wystawa z okazji 90. rocznicy śmierci Marii Skłodowskiej-Curie

  • Warszawa, 14.02.2024. Dyrektor NCN Krzysztof Jóźwiak podczas konferencji prasowej nt. przyszłości NCN w siedzibie MNiSW (jm) PAP/Piotr Nowak

    Prof. Krzysztof Jóźwiak i system grantowy - w kolejnym spotkaniu z cyklu "Co tam PANie w polityce (naukowej)?"

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera